Богородська єпархія УПЦ КП » Новини » Богородської єпархії » Відео-фільм з іконами про святого праведного мученика Петра Калнишевського

Автор: mitropolit от 20-07-2011, 22:54
Богородська єпархія УПЦ Київського Патріархату пропонує відео-фільм про останнього кошового Запорозької Січі Петра Калнишевського, 1775-й рік з фотознімками.
У 2008-му ювілейному році на честь 1020-ти ліття з Дня Хрещення нашого народу, Петро Калнишевський, як великий український патріот і мученик за Україну та Українську Православну Церкву на Помісному Соборі УПЦ Київського Патріархату був канонізований і зарахований до лику святих угодників Божих.
У 2011-му році художник-іконописець із Ногінська Московської області, Михайло Синельников, написав ікону із зображенням святого праведного мученика Петра Калнишевського в казематі на Соловецьких островах (Біле море, РФ), де щодня до нього лізли щури та інші хижаки.
Треба сказати, що цей художник протягом з 1989-го по 2011-й роки для Богородської та Дніпропетровсько – Криворізької єпархій УПЦ КП написав біля 500-от великих ікон, розміром 1,80 см. х 90см, а також приймав активну участь в розпису Богоявленського собору м. Ногінська.
Таким чином, для Богоявленського собору м. Ногінська ним було написано біля 30-ти великих ікон;
для Свято – Троїцького храму м. Ногінська ним написано 40-к великих ікон;
для Петро – Павлівського храму м. Дніпропетровська ним написано 350-ят великих ікон;
для домового Свято – Георгіївсько – Варваринського храму Митрополита Адріана (м. Дніпропетровськ) ним написано 30-ть великих ікон, та 20-ть великих ікон зберігаються для майбутнього козацького храму.

Прес-служба Богородської єпархії УПЦ Київського Патріархату

Історичний відео-фільм про останнього кошового Петра Калнишевського