«    травня 2022    »

Квітня 2020 (2)
Березень 2020 (3)

Богородська єпархія УПЦ КП » Новини » Богородської єпархії » Про святкове богослужіння в дні великих свят на честь Успіння Божої Матері в храмах Богородської єпархії УПЦ Київського Патріархату

Автор: mitropolit от 31-08-2011, 01:16
Прес-служба Богородської єпархії сповіщає, що Митрополит Адріан з духовенством в Свято – Троїцькому храмі та в храмі жіночого монастиря на честь Тихвінської ікони Божої Матері (м. Ногінськ Московської області) звершував богослужіння.
В суботу ввечері, 27 серпня, напередодні свята було відслужене Всенічне бдіння з літією та полієлеєм, а також з виносом святої Плащаниці Божої Матері для поклоніння.
На приготовлене місце серед храму, яке було уквічене різними білими квітами: розами, ліліями, ромашками та іншими красивими квітами була покладена свята Плащаниця Пресвятої Богородиці.
Після виносу Святої Плащаниці Матері Божої, Митрополит Адріан висловив проповідь, в якій нагадав духовенству та віруючим про вікову підготовку народження Матері Божої від Якима і Анни, яке було заплановане з самого початку творіння Богом людського роду, оскільки Він знав про падіння людства. Тому Господь Своїм Промислом запланував направлення на землю Свого Сина Єдинородного, Господа нашого Ісуса Христа у вигляді Месії.
Саме про пришестя на землю Христа Спасителя – Месії, у VIII-му столітті до Різдва Христового писав великий пророк Ісаія про Діву, яка народить Сина і надасть Йому ім’я Еммануїл, що значить «З нами Бог».
Але для прибуття на землю Сина Божого та Його втілення в людське тіло, потрібна була та Діва з роду обраного юдейського народу, яка на той час визнавала б Небесного Бога, як свого Творця Неба і Землі, а не з язичників, які лише після Різдва Христового та Його страждань, Воскресіння і Вознесіння та проповіді святих апостолів повернуть своє обличчя до Господа.
Цією матір’ю була Діва Марія, яка народилась від Якима і Анни від бездітної і старшої у віці родини, але глибоко віруючої і відданої Богу.
Так відбулось Різдво Пресвятої Богородиці, її Введення до Єрусалимського храму в 3-х річному віці де там же, проводячи час в молитві і в праці, у 18-ти річному віці їй з’явився Архангел Гавриїл, який сповістив про благовістя від Бога Отця про те, що вона народить від Духа Святого Сина і надасть Йому ім’я Ісус – Емануїл, що значить «З нами Бог».
Так відбулось Благовіщення Пресвятої Богородиці, після чого через 9 місяців було Різдво Христове, в 40-й день - Стрітення Господнє, а через 30-ть років відбулось Хрещення Господа нашого Ісуса Христа та Його вихід на загальну проповідь, яка продовжувалась 3,5 роки.
Під час земної проповіді Спасителя відбулось Преображення Господнє, Вхід Господній в Єрусалим, Його страждання, розп’яття, Воскресіння і Вознесіння Господнє.
Тому весь час, протягом земного життя Боголюдини Христа Спасителя, Мати Божа Його супроводжувала разом зі своїми двоюрідними сестрами, а також із жінками – мироносицями.
Спаситель, будучи на Хресті, вручив свою Матір Божу святому апостолу Іоанну Богослову для її охорони. Тому вона знаходилась в його домі, а через 15-ть років Син Божий через Архангела, сповістив їй про трьохденну підготовку до її Успіння.
Таким чином, святі апостоли з Божої Волі і за допомогою вітру і хмар, оскільки вони знаходились з проповіддю в багатьох країнах того світу, були доставлені до Єрусалима, до будинку Матері Божої, з якими Вона зустрілась і попрощавшись з ними, тихо заснула.
Подібний вітер і хмари до цього часу творять чудеса. Особливо на території північної та південної Америки, в Японії, Китаї та в інших гріховних країнах, де за декілька годин з великою швидкістю вони перетворюють будинки, автомобілі, дерева та людей в руїнний стан.
Після проповіді, Митрополит Адріан сказав, що завтра, після Божественної літургії ми будемо говорити про урочисті похорони Матері Божої, тіло якої через все місто Єрусалима несли святі апостоли до Гефсиманського саду, де раніше були поховані її батьки Яким і Анна.
Таким чином, у неділю, 28-го серпня, відбулось саме свято Успіння Божої Матері, на якому звершувалися дві Божественні літургії: ранішня о 6.30, а пізня літургія архієрейська, відбудеться о 9.30.
Він також сповістив, що 29-го серпня на вечірньому богослужінні відбудеться чин Погребіння Святої Плащаниці Божої Матері з обнесенням навколо храму.
Після цієї публікації та розміщених фотокарток з коротким відео про Всенічне бдіння, буде розміщений матеріал про архієрейські богослужіння 28-го та 29-го серпня з відео – проповіддю.

Прес-служба Богородської єпархії УПЦ Київського Патріархату (Москва, Московська область та регіони РФ)

_____________________________________________________________________________________________________________________________

Літія. Благословення п`яти хлібів.

Утреня (Ранкова). Винесення Святої Плащаниці для поклоніння.

Митрополит Адріан звершує кадіння храму.

Поклоніння Святій Плащаниці. Зліва: гість із США (Клівленд) прот. Іоан Спасюк, прот. Юрій Жиров (лікар-терапевт центральної лікарні м. Ногінська), ієрей Іоан Процюк

Святкова ранкова на честь Успіння Божої Матері.

Митрополит Адріан читає святе Євангеліє від Луки на ранковій

Читання святкового Канону.

Коротке відео про завершення Всенічного бдіння