«    січня 2020    »

Богородська єпархія УПЦ КП » Новини » Богородської єпархії » Богослужіння Митрополита Адріана на Різдво Божої Матері

Автор: mitropolit от 22-09-2011, 01:33
Прес-служба Богородської єпархії УПЦ Київського Патріархату (Московський регіон) сповіщає, що Митрополит Адріан звершував богослужіння на честь Різдва Божої Матері 20-го та 21-го вересня 2011-го року, у вівторок та в середу у Свято – Троїцькому і в Свято – Тихвінському храмі жіночого монастиря у м. Ногінську Московської області.
Про це ми публікуємо на своєму офіційному веб-сайті, де окрім тексту буде показаний відеофільм про свято з деякими фрагментами із богослужіння та фотокартки.
Напередодні свята у вівторок, Владика Адріан відслужив Всенічне бдіння з Літією та Полієлеєм.
В день свята Різдва Пресвятої Богородиці Митрополит Адріан звершував пізню Божественну літургію, на якій співслужили Владиці чотири священики: архімандрит Михайло (Савеллєв), прот. Євгеній Удалой, прот. Юрій Жиров, прот. Роман Бобков, прот. Ігор Казарін та диякон Олексій з іподияконами.
Після урочистого святкового Молебню Митрополит Адріан виголосив свою проповідь про значення Різдва Божої Матері, яке поклало початок всесвітній Християнській Церкві, оскільки прибуття на землю Христа Спасителя змогло відбутися тільки тоді, коли на землі була б підготовлена та отроковиця – Діва – Мати, яка з самого дитинства повинна була пройти, якби, спеціальну підготовку для самовиховання в релігійному дусі на території Єрусалимського храму, а не в язицькому якомусь середовищі, в якому немає нічого спільного зі Священним Писанням Вітхого Завіту та віри в Бога Небесного.
Цією Дівою й з’явилася Марія, донька старших людей Якима та Анни з Назарету, які все своє свідоме життя чекали дитя, але воно так і не народжувалось від них.
Тому треба було глибоко просити у Господа, щоб Він нагородив їх цим щастям і подарував дитя, яке вони пообіцяли віддати в храм для служби Богові, Творцеві Неба і Землі.
І ось, врешті решт з’являється Архангел Гавриїл святій праведній Анні сказавши, що Господь почув її щирі прохання і гарячі сльози про надання їй дитя, яке вона віддасть Храму Божому для виховання і для служби Господу.
Господь Бог виконав Свою волю й послав цим праведним старичкам Якиму та Анні дівчинку Марію, яка й стала майбутньою Матір’ю Христа Спасителя. Що ж могла робити трьохрічна отроковиця Марія при Єрусалимському храмі, куди із Назарету була вона направлена?
Її привчали до постійної молитви, до посильної праці, а також для прислуговування в храмі під час юдейського богослужіння.
Саме в цей момент, коли Діва Марія стояла в куті і щиро молилась до Господа, їй з’явився Архангел Гавриїл і сповістив, що від неї народиться Богомладенець, по імені Ісус, тобто Емануїл, що значить з нами Бог, оскільки ще у VIII-му столітті до Р.Х. великий пророк Ісаія писав у главі 7, стих 14 про це майбутнє пришестя на землю Сина Божого, Господа нашого Ісуса Христа, який народиться від Діви.
Після свого Слова Владику Адріана привітав від імені священнослужителів Богородської єпархії протоієрей Євгеній Удалой та парафіяни з днем Ангела, який він відмічав 8-го вересня 2011-го року на честь святого мученика Адріана.

Дослівну проповідь Митрополита Адріана російською мовою та привітання в його адресу ми пропонуємо подивитись на відео – фільмі, який був знятий прес-службою Богородської єпархії під час богослужіння.

Фрагменти з богослужіння.

№ 1. Трисвяте (Святий Боже…).

________________________________________________________________________________________________________________________________

№ 2. Початок Євхаристійного канону.

№ 3. Задостойник.

№ 4. Прославлення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси Філарета під час виголосу.

№ 5. Молитва до Матері Божої в кінці Молебню.

№ 6. Проповідь Митрополита Адріана. Частина № 1.

№ 7. Проповідь Митрополита Адріана. Частина № 2.

№ 8. Привітання священнослужителів направлене Митрополиту Адріану на честь його дня Ангела (8-го вересня 2011-го року).

№ 9. Привітання парафіян направлене Митрополиту Адріану на честь його дня Ангела (8-го вересня 2011-го року).

Пропонуємо фотокартки з богослужіння на честь Різдва Божої Матері.

Богослужіння Митрополита Адріана на Різдво Божої Матері

Літія на Всенічному бдінні, 20.09.2011-го року.

Богослужіння Митрополита Адріана на Різдво Божої Матері

Божественна літургія в день свята.

Святковий Молебень.

Парафіяни на богослужінні.