Богородська єпархія УПЦ КП » Новини » Богородської єпархії » Про свято Благовіщення Божої Матері

Автор: mitropolit от 8-04-2014, 20:17
Про свято Благовіщення Божої Матері
Прес-служба Богородської єпархії пропонує відеофільм, в якому вікористовуються фрагменти з богослужінь на честь Благовіщення Божої Матері, 7-го квітня 2014 р. На Всенічному бдінні на Великій Вечірні перед Літією духовенство проспівало "Сподоби Господи у вечер цей...".
На Ранковій (Утреня) після читання Євангелія під час співу канону, присвяченому Благовіщенню Матері Божої Митрополит Адріан звершував єлеєпомазання духовенства та парафіян.
В день свята після Божественної літургії та Молебню Владика Адріан виголосив своє архіпастирське слово, в якому нагадав віруючим про велике значення з’явлення Архангела Гавриїла Діві Марії, який сповістив їй народження від неї Месії, Сина Божого Господа нашого Ісуса Христа від Духа Святого.
Звичайно, що згідно історії, ми знаємо про постійне перебування 80-літнього й багатодітнього Іосіфа, який супроводжував Діву Марію до Віфлиєму, а після народження Богомладенця Христа Спасителя і для збереження Його життя, Іосіф допомагав Матері Божій направлятися до Єгипту до конкретного часу.
Нажаль, сучасні художники малюють тіло охоронця Матері Божої Іосіфа, як молоду людину, а не старечу, 80-літню, що приводить до непорозуміння сучасних людей.
Оскільки в цей же день святкувалась пам’ять святителя Тихона, Патріарха Московського і всієї Росії, він прокоментував про складне, але духовне життя святителя, який одностайно, будучи раніше Митрополитом Нью-Йоркським і Американським, а потім Ярославським і Ростовським на посаді Митрополита Московського і Коломенського був обраний Патріархом Московським і всієї Росії у 1917-му році, отримавши древній титул Всеросійських Патріархів: «Патриарх Московский и всея России».
Між іншим, в своїй проповіді Митрополит Адріан не сказав, що святитель Тихон у 1888-му році закінчив Санкт-Петербурзьку духовну академію, саме після якої він був направлений інспектором, а потім і став Ректором Холмської духовної семінарії.
Ми хочемо навести аналогію, що й Митрополит Адріан через 100 років після закінчення святителем Тихоном С. – Петербурзької духовної академії й він закінчить, але Московську духовну академію в ювілейному 1988-му році на честь 1000-ліття Хрещення Русі.

Окрім богослужіння в день Благовіщення Божої Матері ми розмістили у відеофільмі й привітання Митрополита Адріана на адресу клірика Богородської єпархії, архімандрита Михайла (Савельєва) з його ювілеєм – 20-літтям з дня ієрейської хіротонії, яка відбулась ще у Богоявленському соборі м. Ногінська в день Благовіщення Божої Матері у 1994-му році.
Треба сказати, що отець Михайло (Савельєв) разом з протоієреєм Ігорем Казаріним, теж кліриком Богородської єпархії, завершили навчання у Львівській духовній академії УПЦ КП при Митрополиті Андрії.

Прес-служба Богородської єпархії

Відео-фільм: Частина № 1.
Фрагменти зі Всенічного бдіння.

Відео-фільм: Частина № 2.

Фрагменти з Божественної літургії, Молебню та проповідь Митрополита Адріана.

Відео-фільм: Частина № 3.

Проповідь Митрополита Адріана у неділю, 5-ї неділі Великого Посту на євангельську тему про питання до свого Вчителя Господа Ісуса двох братів – апостолів Іоакима та Іоанна Заведєєвих, які бажали б сісти поряд з Христом Спасителем по праву та по ліву від нього сторони.
Але вдалось це здійснити не апостолам, а саме розбійникам, які були розіп’яті з обох сторін на Голгофі від Спасителя. Ось про які місця людина постійно повинна думати.

__________________________________________________________________________________________________

Фото на Всенчному бдінні:

Вхід до храму Митрополита Адріана

Про свято Благовіщення Божої Матері

Літія на Всенічному бдінні, яку очолює архімандрит Михайло (Савельєв).

Божествена літургія:

Про свято Благовіщення Божої Матері

Вхід до храму Митрополита Адріана перед Божественною літургією.

Початок Божественної літургії.

Про свято Благовіщення Божої Матері

Керівниці Свято-Тихвінського жіночого монастиря: зліва, ігуменія Анастасія (Кочетова) та благочинна монастиря черниця Іраїда (Яблокова).

Про свято Благовіщення Божої Матері

Ієродиякон Меркурій (Скороход) читає святе Євангеліє.

Молебень.

Відпуст після Молебню.

Про свято Благовіщення Божої Матері

Загальне фото на чолі ігуменії Анастасії - праворуч та старостою Свято-Троїцького храму, черницею Ріммою (Столбова).