Головна: - e-mail: mitropolet@mail.ru - http: //eparhija.com.ua - Skype: mitropolet


Категорії Новин


Новини

Керуючий Єпархією


Богородська єпархія УПЦ


Медіа

Документи

Газета


Проповіді і проповідники


Календар богослужінь


Контакти


МолитваГолодомор та геноцид в радянські часи з відеофільмамиУкраїнські історичні та народні трагедійні пісні і думиУкраїнські історичні думи козацької доби з відеофільмамиП'єси та спектаклі художнього та комедійного змісту з відеофільмами


 

У вигляді календаря

«    червня 2022    »
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

У вигляді списку

Квітня 2020 (2)
Березень 2020 (3)
Грудень 2019 (2)
Червень 2019 (3)
Березень 2019 (5)
Лютий 2019 (3)
 

 

Hosting Ukraine

 

Богородська єпархія УПЦ КП » Документи » Вітання » Вітання керуючого Богородською єпархією Митрополита Адріана з Днем народження!

Вітання керуючого Богородською єпархією Митрополита Адріана з Днем народження!

Автор: mitropolit от 13-12-2014, 08:35
Духовенство, чернецтво і вірні Богородської єпархії вітають Митрополита Адріана

"Іс полла еті, Деспота!


Вітання керуючого Богородською єпархією Митрополита Адріана з Днем народження!
Ваше Високопреосвященство, дорогий Владико!


З почуттям любові та духовної радості дозвольте висловити Вам щирі сердечні вітання у День Вашого народження.
Повнота Божественної Любові закликає людину до буття з однією метою – щоб вона була щасливою у вічному спілкуванні зі своїм Творцем; щоб за той час, який відпущений їй згори, людина увійшла в міру свого земного покликання, реалізувавши внутрішній потенціал, закладений у її Богоподібності. Тому сьогодні, в знаменний День Вашого народження, бажаємо Вам невпинного долучення до Повноти Божественної Любові, Яка наповнювала б кожну мить Вашого життя справжнім щастям.
Нехай же світло цієї немеркнучої божественної Любові дарує Вам сили зростити та примножити ті численні таланти, якими Господь, без сумніву, обдарував Вас. Всемогутня ж правиця Божа нехай супроводжує Вас у нелегкому служінні на користь Церкви Христової, освячуючи та благословляючи кожен день і кожну мить Вашого життя.
Многая і благая Вам літа!


Прес-служба Богородської єпархії


________________________________________________________________________________________________

13-го грудня 2014-го року свята Православна Церква урочисто відмічає день пам’яті засновника Української, Російської та інших Православних Церков першого святого апостола Христа Спасителя - Андрія Первозванного, рідного брата, засновника Римської Церкви - святого Апостола Петра.
В цей день, як сповіщає прес-служба, керуючий Богородською єпархією, Митрополит Адріан з кліром та парафіянами, відмічають його День народження.
Тому, після розміщення житія святого апостола Андрія Первозванного, ми розмістимо коротку біографію Митрополита Адріана, а також відеофільм російською мовою про його церковну працю у відновленні Богоявленського собору та зведення комплексу будівель у м. Ногінську Московської області.


Відеофільм про Митрополита Адріана

_________________________________________________________________________________________________________

Житіє святого апостола Андрія Первозванного

Вітання керуючого Богородською єпархією Митрополита Адріана з Днем народження!
Апостол Андрій був з роду єврейського, з Віфсаїди галілейської, рибалка, брат Апостола Петра. Спочатку він був учнем Іоанна Хрестителя. Як тільки Предтеча, поглянувши на Ісуса, що проходив поблизу, сказав: «Ото Агнець Божий!», Андрій пішов за Ісусом і став Його першим учнем. Він тому і названий Первозванним. Коли Ісус проходив біля моря Галілейського, то Петро і Андрій ловили рибу. Господь їх покликав за Собою, сказавши: «Ідіть за Мною. Я зроблю вас ловцями людей» (Матв. IV, 18 — 19).
Андрій займає почесне місце серед 12 Апостолів. Христос дав апостолам владу над нечистими духами, щоб їх виганяли вони, щоб оздоровлювали всіляку неДугу та неміч всіляку (Матв. X, 1). Поміж чотирьох Учнів Господа Андрій удостоєний Його довіри слухати Його пророцтво про майбутню долю Церкви і світу (Марк. XIII, 3 — 5).
Зіславши на апостолів Духа Святого, Ісус Христос разом з іншими апостолами дав Андрію владу прощати гріхи (Іоанн. XX, 23). Слово Боже Андрій проповідував у багатьох країнах Азії та Європи. Для проповіді Євангелія він здійснив три подорожі. Перша подорож була в Антіохію Сирійську, в Тіану,в Синоп. З Синопа Первозванний прибув у Амасію, що на березі Понта; відвідав також Трапезонт, звідти попрямував до Іверії, а далі в землю Парфян і повернувся до Єрусалима на свято Пасхи.
Апостол Андрій на Михайлівській площі у Києві
Після празника П’ятидесятниці святий Апостол Андрій вирушив у свою другу подорож для проповіді Євангелія і побудови церков. З Єрусалима він знову прибув у Антіохію Сирійську, далі у Ефес, Лаодикію, Нікею, де Апостол Андрій пробув два роки і багатьох язичників навернув до віри Христової. Потім попрямував до Нікомідії, звідти відплив морем у віфанське місто Халкидон, відвідав Іраклію і Амстриду, в якій залишався тривалий час, просвіщаючи багатьох світлом Євангелія.
Із Амастриди прибув у місто Харакон. Далі поплив до Синопа. З великим успіхом проповідував віру Христову в Неокесарії, дістався міста Самосата у Вірменії, звідти повернувся в Єрусалим на Пасху. Із Єрусалима Андрій Первозванний вирушив у третю і останню свою подорож для навернення в Христову віру язичників та іудеїв. Прибув в Едес, відвідав Сванетію, дійшов до Осетії, звідки рушив до Абхазії і зупинився в місті Севасті (Сухумі), потім морем дістався землі Джієстов. Далі відвідав приморське місто Воспор (Керч). Прямуючи вздовж південного берега Тавриди, відвідав Феодосію, а далі рушив до Херсонеса.
Припускають, що Апостол Андрій поплив по Дніпру в Скіфію. З описів письменників III ст. Іполита і Оригена відомо, що Первозванний Апостол відвідав місця, де згодом виник Київ. Літописець Нестор оповідає: «Бачите гори ці, — сказав Апостол своїм учням, — на цих горах засяє благодать Божа і буде велике місто і багато церков буде споруджено Господом». На місці, де перебував Апостол, він поставив хрест, де зараз стоїть церква Апостола Андрія Первозванного. Від гір київських Апостол Андрій дійшов до озера Ільменя.
Апостол Андрій Первозванний вшанований і на Кримському півострові
Повернувшись у Херсонес, святий Андрій знову відвідав Воспор, звідти переплив Понт і втретє побував у Синопі, де вже утвердилось християнство. Далі він відвідав Візантію. Там він рукоположив єпископа Стахія, одного з 70 учнів Христових. З Візантії Первозванний прибув у фракійське місто Іраклію і там багато язичників навернув до віри Христової. Потім Апостол Андрій утвердив віру християнську в Пелопоівесі і в ахейському місті Патрах. Тут начальник області злий язичник Егей, побачивши, що багато язичників стали вірити в Христа, в тому числі і його дружина, кинув Апостола Андрія до в’язниці. Та в’язниця для нього стала храмом, куди сходились християни послухати рятівне слово Андрія. Тоді Егей засудив Андрія Первозванного до страти розп’яттям на хресті.
Оскільки хрест, на якому він був розп’ятий, мав форму літери X, він називається хрестом Апостола Андрія. Два дні тривали страждання Андрія, він же до самої смерті продовжував навчати людей, що юрмились біля хреста. 30 листопада 70 р. після Р. X. Апостол Андрій помер. Пресвітери і диякони ахайські поховали святе тіло Первозванного й описали історію його мук в невеликому посланні, яке збереглось до наших часів. Цар Константій, довідавшись від одного священика про мощі Апостолів Андрія і Луки, організував їх перенесення в храм святих Апостолів.
У 355 р. мощі Андрія Первозванного були перенесені в храм святих Апостолів і покладені між гробницями святого Євангеліста Луки і святого Тимофія — учня Апостола Петра. Від часу перенесення мощей святого Апостола Андрія Первозванного пам’ять про нього почали святкувати 30 листопада ще урочистіше. В IV ст. святі отці Григорій Богослов, Іоанн Золотоуст, Прокл та інші прославляли Первозванного в своїх проповідях. У V ст. Анатолій Константинопольський, у VII - Андрій Єрусалимський, у VIII ст. Іоанн Дамаскін, Герман Константинопольський та інші написали багато хвалебних пісень, які й нині співають у Православній Церкві на честь святого Андрія Первозванного.
8 травня 1208 р. за часів хрестоносців мощі Первозванного були перенесені до Італії в місто Амальфи. Голова Андрія Первозванного за імператора Царгорода Константина перенесена до Риму, де вона і зараз знаходиться у Ватіканській базиліці святого Апостола Петра.
Частину мощей святого було передано в Росію. У московському Успенському соборі зберігається кисть правої руки його, яку приніс в благословіння царю Михайлу Федоровичу від вселенського патріарха Парфенія архімандрит Солунський Галактіон. Частина мощей була прислана як священний дар Святійшому Синоду з Єрусалима, нині вони зберігаються в срібному ковчезі в Синодальній палаті.
Вітання керуючого Богородською єпархією Митрополита Адріана з Днем народження!
Велика прихильність стародавніх християн до Апостола Андрія зберегла в переказах для нащадків його зовнішній вигляд: він був великого зросту, трохи згорблений, ніс мав орлиний, очі випромінювали благодать, брови, волосся і бороду мав густі. Так само, як західні християни з особливою довірою звертаються до Апостола Петра, котрому вони приписують заснування Церкви Римської, східні християни з особливою любов’ю вшановують Андрія Первозванного, який обійшов кордони Православної Церкви.
13 грудня в Константинополі патріарх з 12 архієреями служить урочисту літургію, яка буває чотири рази на рік: на Пасху, Різдво Христове, на П’ятидесятницю і — на Андрія.
В день пам’яті Андрія Первозванного Церква прославляє його: «Тебе, Первозванного, знайшов Христос, як найкращого тайнослужителя, Андрію Славний, що повеління Його щиро по всьому світу проповідував, облітаючи, як на крилах, просвітив громади народів і сподобив нашу землю своїм завітанням і благовістям Христовим, ублагай Господа, щоб подав нам велику ласку».
Тропар свята: Як Первозванний з апостолів і як верховний брате, Владиці всіх, Андрію, молися мир світові дарувати і душам нашим велику милість._________________________________________________________________________________________________________

Акафіст святому апостолу Андрію Первозванному на цьому сайті:

http://hram.lviv.ua/377-akafist-svjatomu-apostolu-andriju-pervozvannomu.html


_________________________________________________________________________________________________________

Житие Святого Апостола Андрея Первозванного и его духовное наследие в Крыму

Вітання керуючого Богородською єпархією Митрополита Адріана з Днем народження!
Рыбарь Андрей был первым, кого призвал на служение Господь Иисус Христос. Он первый пошел за Господом, стал одним из 12-ти апостолов...
Святой Андрей привел с собою и родного брата, будущего Первоверховного апостола Петра. До своего призвания, вместе с Иоанном Богословом он слушал в пустыни проповедь покаяния Предтечи и Крестителя Иоанна.
После Пятидесятницы, когда на апостолов, по обещанию Господа, сошел Дух Святой,апостол Андрей проповедовал слово Божие в Восточных странах. Он прошел Малую Азию, Фракию, Македонию, дошел до Дуная, пересек побережье Черного моря, Грузию, Крым, Тавриду и по Днепру поднялся до того места, где стоит Киев. На том месте, где Андрей Первозванный установил крест, стоит в Киеве Андреевская красавица- церковь. В Инкерманском горном монастыре, рядом с Севастополем, сохранилась каменная пещера где, по свидетельству святого Климента Римского, останавливался св. Андрей Первозванный. Святой Климент Римский в пещере на камне высек Андреевский Крест.
В селе Генеральское Алуштинского района в лесном заповеднике есть источник Андрея Первозванного, где апостол, по преданию, останавливался. Возле источника есть фундамент разрушенного храма. Ежегодно на месте старого храма возле источника совершается Божественная литургия. Вполне возможно,что ап.Андрей останавливался и вблизи нашего села,на морском побережье.Во всяком случае,имеются свидетельства того,что св.апостол останавливался совсем рядом,в с.Малореченское(около 10км.по морю).Память св.ап.Андрея Первозванного имеет особое значение для нас,русских людей(великороссов,малороссов,белоруссов).В значительной степени благодаря его молитвенным трудам, в дальнейшем Русь достаточно легко и безболезненно примет святую христианскую веру.Благодаря его благословению и молитве,христианская Церковь в нашем отечестве принесет такой скорый и такой обильный плод.
Воды Руси получили свое благословение тогда,когда св.Первозванный апостол плавал ими с проповедью Христовой истины.Потому при создании Русского флота император Петр ознаменовал его Андреевским флагом.
Св.ап.Андрей Первозванный вместе со свт. Николаем-Чудотворцем- покровители русского флота. Даже в коммунистическое время в СССР на рее советских кораблей развивался Андреевский флаг. Высшая награда русских офицеров флота был Андреевский крест.
Последним местом, куда дошел Первозванный апостол Андрей в 62 году от Рождества Христова, стали Патры (Греция). Много горожан он обратил в христианскую веру, за что разгневанный правитель приказал распять апостола. Чтобы продлить муки, его распяли на Х – подобном кресте. Два дня он учил людей христианской вере,находясь на кресте. Жители города подняли бунт,требуя освобождения апостола, что и вынужден был сделать правитель, разрешив снять святого страдальца со креста. Однако, он уже был мертв.По свидетельству очевидцев,в несказанном Божественном свете Первозванный ученик предал в пречистые руки Спасителя свою святую душу в тот момент,когда правитель давал позволение освободить святого. Спаситель забрал Своего посланника в небесные обители,где и пребывает он сейчас ,молитвенно ходатайствуя о всех,призывающих на земле его имя и заботящихся о посвященных ему храмах.

Молитва святому апостолу Андрею Первозванному, 13 декабря.


Первозванне апостоле Бога и Спаса нашего Иисуса Христа, Церкве последователю верховный, всехвальне Андрее! Славим и величаем апостольския труды твоя. Сладце поминаем твое благословенное к нам пришествие, ублажаем честная твоя, яже за Христа претерпел еси, лобызаем священныя мощи твоя, чтим святую память твою и веруем, яко жив господь, жива же и душа твоя, и с Ним во веки на небеси пребываеши, идежи и нас любовию твоею не оставляеши, якоже возлюбил еси отцы наша, егда Духом Святым прозрел еси земли нашея ко Христу обращение. Веруем же, яко и молиши о нас Бога, зря во свете Его вся нужды наша. Тако сию веру нашу во храме твоем исповедуем, и Господа и Бога и Спаса нашего Иисуса Христа молим, да молитвами твоими подаст нам вся потребная ко спасению нас грешных: да якоже ты абие по гласу Господа, оставль мрежи твоя, неуклонно тому последовал еси, сице и кийждо от нас не своих си да ищет, но еже к созиданию ближняго, и о горнем звании да помышляет. Имущее же тя предстателя и молитвенника о нас, уповаем, яко молитва твоя много может пред Господом и Спасителем нашим Иисусом Христом, Ему же подобает всякая слава, честь и поклонение, со Отцем и святым Духом, во веки веков.


______________________________________________________________________________________________________

Видеофильм: Святой апостол Андрей Первозванный______________________________________________________________________________________________________

Видеофильм: Проповедь святого апостола Андрея Первозванного


______________________________________________________________________________________________________

Митрополит Богородський АДРІАН


Вітання керуючого Богородською єпархією Митрополита Адріана з Днем народження!
Митрополит Богородський АДРІАН - народився у м. Дніпропетровську.
З 1961 по 1963 перебував на військовій службі.
В 1967 році закінчив Дніпропетровське музично - педагогічне училище. В 1973 році закінчив Київський державний педагогічний інститут (музично-педагогічний факультет).
В 1982 році, будучи ієреєм, закінчив Ленінградську Духовну Семінарію, а в 1988-му ювілейному році на честь 1000-ліття Хрещення Русі закінчив Московську Духовну Академію та захистив кандидатську дисертацію на тему: "Церковний хоровий спів в Руській Православній Церкві за тисячолітній період її існування Х-ХХ ст.".
Під час навчання на останньому курсі, по благословенню Святійшого Патріарха Московського Пимена (Ізвєкова), намісником Свято – Троїцької Сергієвої Лаври (м. Загорськ, Тройце – Сергієва Лавра) архімандритом Алексієм (Кутєповим, нині Митрополит Тульський і Белєвський) він прийняв чернечий постриг з іменем Адріан (8-ме вересня).
1989 року ієромонах Адріан призначається настоятелем Богоявленського собору міста Ногінська Московської області із возведенням у сан ігумена, а влітку 1990 року – піднесений до сану архимандрита. В цьому ж році в його соборі відбулась перша зупинка зі святими мощами преподобного Серафима Саровського під час їх перенесення в Дівеєво Н. Новгородської області. Після розвалу радянського союзу та появи в Україні Помісної УПЦ КП, архімандрит Адріан 27 грудня 1993 року приймається в юрисдикцію Української Православної Церкви Київського Патріархату.
6 лютого 1994 року був висвячений на єпископа Дніпропетровського і Запорізького за Божественною літургією у Володимирському соборі міста Києва, на чолі з Патріархом Київським і всієї України Володимиром (Романюком), Митрополитом Київським Філаретом та іншими архієреями УПЦ КП.
8 лютого 1994 року призначається правлячим єпископом Дніпропетровсько – Запорізьким та Московсько - Богородським (Москва, Московська область та регіони РФ) Української Православної Церкви Київського Патріархату.
27 жовтня 1995 року піднесений до сану архієпископа.
1 лютого 1996 року призначається керуючим Дніпропетровською єпархією з титулом "архієпископ Дніпропетровський і Криворізький".
9 грудня 2002 року підноситься до сану митрополита.
21 жовтня 2009 року рішенням Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату призначений керуючим Криворізькою єпархією з титулом «Криворізький і Нікопольський».
Удостоєний вищих церковних нагород: Орденом Святого Архистратига Божого Михаїла (1999 р.), Орденом святого рівноапостольного великого князя Володимира ІІІ ступеня (23.01.2004 р.) та Орденом Юрія Переможця (14.12.2006 р.), а також державними нагородами, орденом ІІІ і ІІ-го ступеня «За заслуги».
Митрополит Московський і Богородський Адріан з весни 1995-го по 2011-й роки був постійним членом Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату.
З 1998-го року є членом Комісії людських і громадських прав при Світовому Конгресі Українців (Канада, Торонто).
На сьогоднішній день його церковна діяльність поширена у Москві, Московській області та по всій Російській Федерації.
Має державну прописку за місцем проживання у м. Дніпропетровську.
Прес-служба

_______________________________________________________________________________________________________

На цьому фотознімку ви бачите комплекс нових будівель на території Богоявленського собору м. Ногінська Московської області, який в майже полузнищенному стані відновив його з 1989-го по 1997-й роки архімандрит Адріан (нині Митрополит Богородський).

Вітання керуючого Богородською єпархією Митрополита Адріана з Днем народження!


Общий вид Богоявленского собора во время его восстановления с вновь построенными зданиями на его территории:
1. Административное здание с гаражами;
2. Благотворительные столовые; 3. Актовый зал; 4. Второй корпус Православной гимназии; 5. За деревом: здание Лицея искусств;
6. Вдали, после Лицея исскуств расположено подсобное хозяйство.

 

Hosting Ukraine

 

@ 2011 Прес-центр Богородської єпархії