Головна: - e-mail: mitropolet@mail.ru - http: //eparhija.com.ua - Skype: mitropolet


Категорії Новин


Новини

Керуючий Єпархією


Богородська єпархія УПЦ


Медіа

Документи

Газета


Проповіді і проповідники


Календар богослужінь


Контакти


МолитваГолодомор та геноцид в радянські часи з відеофільмамиУкраїнські історичні та народні трагедійні пісні і думиУкраїнські історичні думи козацької доби з відеофільмамиП'єси та спектаклі художнього та комедійного змісту з відеофільмами


 

У вигляді календаря

«    червня 2022    »
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

У вигляді списку

Квітня 2020 (2)
Березень 2020 (3)
Грудень 2019 (2)
Червень 2019 (3)
Березень 2019 (5)
Лютий 2019 (3)
 

 

Hosting Ukraine

 

Богородська єпархія УПЦ КП » Новини » Інші новини УПЦ КП » Відбулася зустріч Президента України з ВРЦіРО

Відбулася зустріч Президента України з ВРЦіРО

Автор: mitropolit от 22-04-2011, 11:42
Відбулася зустріч Президента України з ВРЦіРО


Відбулася зустріч Президента України з ВРЦіРО

21 квітня 2011 р. об 11 годині у приміщенні Адміністрації Президента відбулася зустріч Глави держави Віктора Федоровича Януковича з керівникам провідних Церков і релігійних організацій України. З боку держави участь у зустрічі також взяли віце-прем’єр міністр Віктор Тихонов, міністр культури Михайло Кулиняк, міністр освіти Дмитро Табачник, радник Президента України Ганна Герман, перший заступник міністра культури Юрій Богуцький.
УПЦ Київського Патріархату на зустрічі представляв Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, якого супроводжував секретар Священного Синоду єпископ Васильківський Євстратій.
Відбулася зустріч Президента України з ВРЦіРО З боку Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій у зустрічі також взяли участь глава УПЦ (МП) митрополит Володимир (Сабодан), Верховний архієпископ УГКЦ Святослав (Шевчук), митрополит УАПЦ Мефодій (Кудряков), митрополит РКЦ в Україні Мечислав Мокшицький, керівники протестантських об’єднань, юдейської спільноти, духовних управлінь мусульман України та Криму.

У вступному слові Глава держави привітав представників християнських Церков з Великоднем, який ми невдовзі святкуватимемо, віруючих іудеїв – зі святом Песах, та висловив вдячність усім присутнім за участь у зустрічі. «Для мене – це можливість висловити щиру повагу до усіх вас та обговорити питання, що існують у державно-церковних відносинах, – підкреслив Президент. – Незважаючи на певну складність процесів розвитку релігійного середовища, в Україні – я переконаний, ви також такої ж думки як і я – утвердилися загальновизнані норми свободи совісті. Приємно відзначити високий рівень співпраці між різними релігійними організаціями. Передусім це стосується діяльності Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.
Хотів би чітко заявити свою принципову позицію: кожний громадянин має право сповідувати свою віру. Держава не втручається у справи релігійних громад, ставиться до них всіх з повагою, а свої стосунки з ними буде будувати виключно на чинній правовій базі. Так було, є і буде», - сказав Президент.
«Ми цілком усвідомлюємо делікатність цієї сфери. Розуміємо, що інколи бувають спекуляції – але це поодинокі випадки. Вважаю, що це нікому не подобається. Будь-яке розпалювання нездорових пристрастей навколо відносин між державою та Церквою ніколи не приносили і не приносять нікому користі. Україна є багатоконфесійною країною, що обумовлює проведення виваженої політики у релігійній сфері. Вона спрямована на створення сприятливих умов для діяльності релігійних організацій, забезпечення рівних прав і можливостей, утвердження терпимості та поваги між віруючими», – підкреслив Глава держави.
Надзвичайно важливим для забезпечення права на свободу совісті є розвиток відносин центральних і місцевих органів влади з релігійними організаціями у різних сферах, зауважив Президент. На його думку, широке поле роботи є зокрема в сфері освіти, трудових відносин, відповідної підтримки військових формувань.
Тепла зустріч Святійшого Патріарха Філарета із радником Президента України пані Ганною Герман

«Повернення церковної власності має бути справою державної уваги і контролю» – про це також сказав Президент України, відзначивши надзвичайну чутливість церковних майнових питань. «Переконаний, що розв’язання цих проблем сприятиме відновленню історичної справедливості щодо віруючих», – сказав Глава держави.
Президент нагадав, що доручив відновити роботу Комісії з питань забезпечення реалізації прав релігійних організацій при Кабінеті Міністрів. Віктор Янукович також вважає за доцільне активізувати сприяння доброчинній діяльності церкви. Окрім того, потребують розв’язання питання, пов’язані з тарифами на електроенергію та комунальні послуги.
«Важливим є вирішення проблеми трансляції духовно-просвітницьких програм на телебаченні
, особливо враховуючи можливості релігійних організацій у запобіганні проявам аморальності, протидії екстремізму та іншим негативним явищам», – сказав Глава держави.
Президент відзначив, що за підсумками сьогоднішньої розмови дасть відповідні доручення Уряду та місцевим органам влади. Президент висловив переконання, що сьогоднішня розмова дасть можливість зняти низку проблем, які тривалий час не знаходили урегулювання, і дасть новий імпульс для подальшої співпраці.
Відбулася зустріч Президента України з ВРЦіРО Президент України також вітає активну участь представників релігійних організацій у розробці нової редакції Закону «Про свободу совісті та релігійні організації» і роботі над проектом закону «Про повернення культових будівель релігійним організаціям». «Мені відомі ваші застереження щодо згаданих законопроектів. Тому я вас запрошую, і буду вітати участь в їх розробці всіх без виключення представників усіх конфесій і церковних організацій. Ми ці зміни відпрацюємо, нормативно-правова база буде створена, і після того, як вони будуть узгоджені із загальним консенсусом, я як Президент підпишу цей закон», – сказав Віктор Янукович.
Далі виступив черговий головуючий ВРЦіРО Василь Рачинець, який також передав Главі держави письмові пропозиції, опрацьовані Радою. В. Райчинець по черзі надав слово присутнім членам ВРЦіРО.
Першим виступив митрополит Володимир (Сабодан), який дав позитивну характеристику стану державно-церковних відносин, але також відзначив і певні проблеми. Серед них владика наголосив на необхідності наданні Церкві в цілому статусу юридичної особи. Проте у подальших вступах ця пропозиція знайшла підтримку лише з боку митрополита УАПЦ Мефодія. Владика Володимир також підкреслив, що незважаючи на церковні розділення та суперечки, є ті сфери, в яких представники різних конфесій можуть плідно співпрацювати разом.
Наступним виступив Святійший Патріарх Філарет, який в першу чергу подякував Президенту України за проведення зустрічі з Радою Церков. «Ми раді, що така зустріч відбулася, дякуємо Вам і сподіваємося, що вона буде плідною» – відзначив Святійший Владика.
Патріарх Філарет також висловив підтримку зусиллям Президента В. Януковича у відстоюванні державних інтересів України. «Ми бачимо, як Ви, Вікторе Федоровичу, відстоюєте державні інтереси, і незважаючи ні на що ставите їх на перше місце. Ми підтримуємо Вас у цьому, молимося за Вас, як Главу держави, та бажаємо Вам успіху» – підкреслив Предстоятель Київського Патріархату.
Особливу увагу Святійший Патріарх приділив стану суспільної моралі. «І наша Церква, і всі конфесії виступають за необхідність зміцнення суспільної моралі, бо лише коли буде міцна моральна основа, суспільство зможе розвиватися в належному напрямку» – наголосив Патріарх Філарет. Він також нагадав про необхідність поглиблювати викладання у школах християнської етики, сприяти висвітленню в ЗМІ позиції Церков, тощо.
На завершення виступу Патріарх Київський Філарет підкреслив, що нинішня зустріч демонструє рівне ставлення Глави держави до різних конфесій. «Ми просимо – продовжив Святійший Владика – щоби також рівне ставлення до різних Церков було і у місцевої влади. Бо зараз ми стикаємося з тим, що не всюди місцева влада виявляє рівне ставлення, тому просимо Вас, як Президента, зробити все можливе, щоби виправити ці недоліки». Патріарх також привітав В. Януковича з наступаючим святом Великодня і висловив найкращі побажання. Святійший Владика зазначив, що низку конкретних питань і пропозицій Київського Патріархату викладено у листі, який він після виступу і передав Главі держави.
Відбулася зустріч Президента України з ВРЦіРО
Президент України за християнським звичаєм привітався з Патріархом Філаретом трикратним поцілунком та прийняв лист, подякувавши за вітання.
Після цього по черзі виступили всі учасники зустрічі з боку ВРЦіРО, які висловили як загальні побажання щодо співпраці, так і порушили конкретні питання, які потребують вирішення держави.
Підсумовуючи зустріч Президент України запропонував членам Ради обговорити питання, як часто подібні заходи за участю Глави держави мають відбуватися – один раз на рік, двічі, тричі? «Я готовий прислухатися до ваших пропозицій і зустрічатися так часто, як буде необхідно» – сказав В. Янукович. Він також відзначив, що за підсумками зустрічі буде підготовлений проект доручення, який, після обміну думками з Радою Церков, буде підписаний Президентом. У цьому дорученні мають знайти своє відображення пропозиції, висловлені під час зустрічі, зазначені ті, хто має їх опрацювати, подати свої висновки або вжити певних заходів.
Загалом зустріч пройшла у конструктивній атмосфері. Коментуючи її підсумки присутній на ній єпископ Євстратій зазначив: «Сьогодні було пройдено перший етап – було засіяно ниву, і засіяно, як видається, добре. Але далі у конфесій та держави є спільна справа – плекати засіяне, щоб воно добре виросло, а коли виросте – щоб принесло добрі плоди. Ми сподіваємося на добрі плоди і зі свого боку прикладатимемо для цього всі можливі зусилля» http://www.cerkva.info/ru/news/patriarkh/1507-president-vrciro.html

 

Hosting Ukraine

 

@ 2011 Прес-центр Богородської єпархії