Головна: - e-mail: mitropolet@mail.ru - http: //eparhija.com.ua - Skype: mitropolet


Категорії Новин


Новини

Керуючий Єпархією


Богородська єпархія УПЦ


Медіа

Документи

Газета


Проповіді і проповідники


Календар богослужінь


Контакти


МолитваГолодомор та геноцид в радянські часи з відеофільмамиУкраїнські історичні та народні трагедійні пісні і думиУкраїнські історичні думи козацької доби з відеофільмамиП'єси та спектаклі художнього та комедійного змісту з відеофільмами


 

У вигляді календаря

«    грудня 2021    »
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

У вигляді списку

Квітня 2020 (2)
Березень 2020 (3)
Грудень 2019 (2)
Червень 2019 (3)
Березень 2019 (5)
Лютий 2019 (3)
 

 

Hosting Ukraine

 

Офіційна заява УАПЦ

Автор: mitropolit от 16-05-2011, 18:30
Повідомлення Прес-служби Предстоятеля УАПЦ

16 Травня 2011

Офіційна заява УАПЦ


Офіційна заява УАПЦ


У відповідь на багаточисленні запити релігійних ЗМІ, духовенства та мирян українських Церков, щодо офіційного ставлення УАПЦ до ситуації, яка нещодавно склалася навколо особи Високопреосвященного Адріана (Старини), митрополита Богородського УПЦ КП, Прес-служба Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви уповноважена повідомити про наступне :
1) Офіційне повідомлення Прес-служби УПЦ КП про те, що Священний Синод УПЦ Київського Патріархату від 13 травня 2011 року «звільнив митрополита Адріана (Старину) від керування Криворізькою єпархією з тієї причини, що він звернувся до керівництва УАПЦ з проханням про прийняття його в юрисдикцію цієї конфесії. Однак керівництво УАПЦ відмовило йому в цьому» в нашій, Українській Автокефальній Православній Церкві зустріли з великим здивуванням.
2) Станом на 16 травня 2011 року, ні на адресу Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви, ні на адресу Архиєрейського Собору прохання про прийняття Високопреосвященного Владики Адріана (Старини) в лоно УАПЦ не подавалось ні усно, ні письмово. Та й більше цього. Після останнього (від 3 лютого 2011 року) Архиєрейського Собору УАПЦ, нових його засідань не проходило. А саме в компетенції цього церковного органу лежить остаточне вирішення усіх питань такого рівня в нашій святій Церкві.
3) Як тільки чутки про “випадок з митрополитом Адріаном” отримали розповсюдження, представники УАПЦ правду про це заявляли відкрито, а на рівні Предстоятелів УАПЦ та УПЦ КП, мова про це йшла під час собистої зустрічі на останньому засіданні Всеукраїнській Ради Церков і релігійних організацій з Президентом 21 квітня 2011 року.
4) Враховуючи, що позиція УАПЦ з цього питання була відома і Патріарху Філарету, і членам Священного Синоду ще задовго до його засідання, вважаємо його рішення щодо долі митрополита Адріана в значній мірі упередженим і провокативним, оскільки воно вже у своєму корені містить неправду, лукавство, та відсутність християнської любові, як до нашої Церкви, так і до самого Високопреосвященного владики Адріана (Старини).
5) Все те, що відбулося на останньому Священному Синоді УПЦ Київського Патріархату 13 травня 2011 – це суто внутрішня проблема УПЦ КП взагалі, та проблема особистих стосунків тамтешніх ієрархів зокрема, і наша свята Українська Автокефальна Православна Церква до цього немає жодного відношення.
6) В свою чергу, не заперечуючи своєї любові та пошани до Владики-митрополита Адріана (Старини), одного з ключових засновників УПЦ Київського Патріархату. Попри всі багаточисленні декларації та заяви з боку УПЦ Київського Патріархату про бажання будувати Єдину Помісну Православну Церкву в Україні, подібними вчинками керівництво УПЦ КП чітко заперечує всі свої наміри. Українська Автокефальна Православна Церква ніколи не втручалася у внутрішнє життя Київського Патріархату, і не має бажання жодним чином визначати кому там бути архієреєм, а кому ні, чи то уже тепер, чи то у майбутньому. Тому, будь-які подібні провокації, та спроби внести розбрат серед єдиного у вірі православного українського народу сьогодні нами категорично засуджуються, і будуть неприховано засуджуватися надалі.
7 ) Українська Автокефальна Православна Церква завжди відкрита для співпраці, і покликана на служіння Богу, людям та Україні. І для цього, ми йдемо лише правдивим і чесним шляхом. То ж нам дуже шкода, якщо хтось чинить по-іншому. У Церкві Христовій кінцева мета ніколи не виправдовувалася засобами. І нам зовсім не зрозуміло, як можна побудувати Єдину Помісну Церкву, використовуючи при цьому нечесні методи?
«..Будь зразком для вірних у слові, у житті, у любові, у дусі, у вірі, у чистості! » (1 Тим.4:12)

http://uaoc.net/2011/05/pro-adriana/

 

Hosting Ukraine

 

@ 2011 Прес-центр Богородської єпархії