«    червня 2019    »

Богородська єпархія УПЦ КП » Новини » Інші новини УПЦ КП » Тарасюк про порушення національних прав і релігійних свобод українців в Росії

Тарасюк про порушення національних прав і релігійних свобод українців в Росії

Автор: mitropolit от 17-02-2011, 18:14
Тарасюк про порушення національних прав і релігійних свобод українців в Росії
Екс-глава МЗС України Борис Тарасюк з трибуни парламенту України заявив про порушення національних прав і релігійних свобод українців в Росії

Влада Росії порушує права української етнічної меншини, що проживає в країні. Про це в середу з трибуни парламенту заявив екс-глава МЗС України Борис Тарасюк, повідомляє «Новий регіон».
В якості аргументів він навів приклад обшуків в українській бібліотеці в Москві, а також закриття, за рішенням суду в РФ двох громадських організацій української діаспори.
«Факти порушення прав української національної меншини в Росії мають місце», - сказав Б. Тарасюк.
Крім цього, він поскаржився, що в Росії не дають відкривати храми УПЦ Київського Патріархату та греко-католиків.
«УПЦ Київського Патріархату абсолютно позбавлені можливості здійснювати богослужіння в спеціально відведених для цього місцях, і більше того, те що ми, українці, мали, я кажу конкретно, про всім відомомий Богоявленський собор міста Ногінська Московської області, який був відновлений саме українським Митрополитом Адріаном (Старина), оскільки собор був безбожно і нахабно захоплений за вказівкою екс - мера Москви Лужкова 29.09.1997-го року», - підкреслив Б.І. Тарасюк.
Він вважає, що вирішенням проблеми може стати відкриття храму в українському культурному центрі м. Москви, який би по справедливості, був би рукою примирення РПЦ з УПЦ КП в Росії за участю нашого українського архієрея Митрополита Адріана (Старини) в українському культурному центрі на Старому Арбаті, на знак прощення всіх образ, які були нанесені раніше.
Тарасюк заявив, що перераховані ним ці докази є порушенням «Великого договору» з боку РФ.
«Україна, на відміну від РФ, завжди неухильно дотримувалася положень договору», - стверджує екс-глава МЗС.