Головна: - e-mail: mitropolet@mail.ru - http: //eparhija.com.ua - Skype: mitropolet


Категорії Новин


Новини

Керуючий Єпархією


Богородська єпархія УПЦ


Медіа

Документи

Газета


Проповіді і проповідники


Календар богослужінь


Контакти


МолитваГолодомор та геноцид в радянські часи з відеофільмамиУкраїнські історичні та народні трагедійні пісні і думиУкраїнські історичні думи козацької доби з відеофільмамиП'єси та спектаклі художнього та комедійного змісту з відеофільмами


 

У вигляді календаря

«    січня 2020    »
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

У вигляді списку

Грудень 2019 (2)
Червень 2019 (3)
Березень 2019 (5)
Лютий 2019 (3)
Січень 2019 (1)
Квітня 2018 (2)
 

 

Hosting Ukraine

 

Богородська єпархія УПЦ КП » Новини » Богородської єпархії » Митрополит Волоколамський Іларіон турбується про страждання християн в наш час

Митрополит Волоколамський Іларіон турбується про страждання християн в наш час

Автор: mitropolit от 25-12-2011, 23:39
До Його Високопреосвященства, Високопреосвященнійшого Іларіона Митрополита Волоколамського, Голови Відділу Зовнішніх Церковних Зв'язків РПЦ МП звертається Митрополит Богородський Адріан (УПЦ КП)

Ваше Високопреосвященство!

Митрополит Волоколамський Іларіон турбується про страждання християн в наш час
Патріарх Московський Кирил та Митрополит Іларіон

Як і завжди, я, з великим задоволенням прочитав Ваше інтерв'ю з кореспондентом газети «Комсомольская правда» Оленою Чинковою, під назвою «Кожні п'ять хвилин у світі вбивають християнина!», яке було надруковано на веб - сайті http://www.kp.ru / daily/25798/2779555/ від 3-го грудня 2011-го року.
На жаль, в сучасному світі, незалежно від віросповідання, християн вбивають не тільки іновірці, але часом бувають вбивства - моральні та фізичні від рук своїх же однодумців по вірі, оскільки земні блага перевищують і тимчасово перемагають духовні, небесні і вічні істини.
Наприклад. Хто міг подумати, що в 1992-му році, таке грізне й вольове ім'я - Митрополита Київського і всієї України Філарета, одного з трьох кандидатів у Московські Патріархи (РПЦ МП), буде потоптано і навіть, висміяне тими, які від нього отримали не тільки єпископські сани, а й матеріальне благополуччя на землі. Він за радянських часів своє життя не щадив через збереження єдиної структури і єдиного колективу Священного Синоду та всієї повноти РПЦ Московського Патріархату? І про це чудово знають наші поважні Митрополит Крутицький і Коломенський Ювеналій і Святійший Патріарх Кирил, які до нього ставилися, свого часу, з глибокою повагою, як повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на http://www.eparhija.com.ua/
Митрополит Волоколамський Іларіон турбується про страждання християн в наш час
Патріарх Київський і всієї Руси - України Філарет

І як Ви самі підкреслили в своєму інтерв'ю, що: «... починаючи з 1988 року, коли святкувалося тисячоліття Хрещення Русі, було всебічне і безпрецедентне, за своїми масштабами, відродження Російської Православної Церкви і взагалі релігійного життя на всьому пострадянському просторі».
Ми пам'ятаємо той час, коли при Предстоятелі РПЦ Московського Патріархату, Святійшому Патріарху Московському Пимену (Ізвєкову), родом з Богородська - Ногінська, будучи важко хворою людиною і згідно постанови Священного Синоду, керівництво урочистостями святкування 1000-річчя Хрещення Русі було покладено саме на першого члена Священного Синоду, Митрополита Київського Філарета, при якому частина Києво - Печерської Лаври на честь ювілейних урочистостей була передана Київській Митрополії РПЦ Московського Патріархату, ним же очолюваної.
Митрополит Волоколамський Іларіон турбується про страждання християн в наш час
Л.І. Брежнєв, Митрополит Алексій, Патріарх Московський Пимен

І все це святкування відбувалося після тих страшних сталінських і хрущовських подій, про які Ви справедливо пишете, що: «... Протягом 70 років релігія була переслідуваною, принижуваною, аж до фізичного винищення священнослужителів у 20-30-ті роки. Церква була соціальним ізгоєм ... Спочатку Ленін і Сталін взяли курс просто на викорінення релігії, на фізичне знищення, потім під час війни щось змінилося, потім знову Хрущов пообіцяв через 20 років показати останнього священика по телевізору ... А Церква все жила і не вмирала ... І коли радянський режим занепав, то виявилося, що саме Церква виявилася тією головною духовно-моральною силою, яка зберегла свій авторитет, свій вплив, незважаючи на 70-річні спроби її знищення ». Але Церква свята зберегла своє перебування, як на Русі, так і в Росії завдяки чесним і принциповим архієреям і священнослужителям.
Тому я опинився в подиві від теми в розділі Вашого інтерв'ю «Місія Церкви - нагадувати людям про єдність», де кореспондент газети «Комсомольська правда» задає Вам питання: «Чи відчули ви якийсь прогрес в Україні з кінцем «помаранчевого »режиму? Розкольники активно повертаються в лоно канонічної Церкви або як і раніше бояться? »У зв'язку з цим питанням і ми задаємо свій: так кого ж повинні боятися «розкольники » у своїй українській державі під час «помаранчевого режиму» і після нього: своїх чи чужих, коли до влади прийшов український народ, який століттями мріяв про відновлення своєї незалежної Автокефальної Руської (Української) Православної Церкви Київської Митрополії Константинопольського Патріархату та сучасної української держави?
Ви ж пам'ятаєте, дорогий Владико Іларіон, як десятки разів в Київській Русі великі князі мріяли про призначення Предстоятелів на Київську митрополичу кафедру Руської Православної Церкви із середовища руських, тобто українців, тоді як «Константинополь», як і «Москва», призначали на посаду Предстоятелів РПЦ Київської Митрополії своїх, греків чи росіян, але не киян. Тому, на противагу грекам, великий Київський князь Ярослав Мудрий в середині ХІ-го століття, поставив на Київську митрополичу кафедру русича священноінока, на ім'я Іларіона. І таких моментів було дуже багато в Київській Русі, кордони якої поширювалися від Польщі до Волги і від Чорного моря до Скандинавських країн.
Митрополит Волоколамський Іларіон турбується про страждання християн в наш час
Святий благовірний великий князь Київський Ярослав Мудрий

Тому, якщо князь Київський Ярослав Мудрий, у своїй незалежній державі Київської Русі мав право призначати Київських Митрополитів, як це було і в Константинополі Візантійської імперії, і в Москві, Російської, то чому ж сучасний Президент незалежної суверенної України Віктор Андрійович Ющенко, протягом 2005 -2010-го років не мав права поставити питання про свою незалежну Автокефальну Українську Православну Церкву?
Митрополит Волоколамський Іларіон турбується про страждання християн в наш час
Президент України (2005-2010) В.А. Ющенко і Прем'єр - міністр Росії В.В. Путін

Цього домагалася і Московська Митрополія Російської Православної Церкви з середини ХV-го до кінця XVI-го століть.
Вона 141-ин рік не визнавалася жодною Помісною Православною Церквою в світі, а була в тому стані, в якому зараз перебуває 19-ть років УПЦ Київського Патріархату.
Але Московська Митрополія жила, тріумфувала, канонізувала своїх святих, які до цих пір усіма нами шануються.
Та хіба Вам не радісно було б, щоб братська сусідня православна Україна мала також Помісну Церкву, в якій всі архієреї РПЦ Московського Патріархату, на чолі з усіма святійшими Московськими Патріархами, були б найдорожчими та бажаними гостями і молитовниками в храмах на українській землі?
До речі, 18 грудня 2011-го року, в неділю, в моєму колишньому Богоявленському соборі м. Ногінська Московської області, який ми відновили і побудували новий комплекс на його території з 10-ма великими будівлями, здійснював богослужіння Святійший Патріарх Московський Кирило, про що писав веб-сайт «Портал-кредо» http://www.portal-credo.ru/ від 15.12.2011-го року, що «У 27-му неділю після П'ятидесятниці, 18 грудня, глава РПЦ МП здійснить літургію в Богоявленському соборі в підмосковному Ногінську, з якого 14 років тому силою був вигнаний Високопреосвященнійший Митрополит Адріан (Старина), який відновив собор майже з попелу».
Митрополит Волоколамський Іларіон турбується про страждання християн в наш час
Митрополит Московський і Богородський Адріан (УПЦ КП)

Хоча в цей же день на офіційному сайті РПЦ Московського Патріархату http://www.patriarchia.ru/db/text/1838647.html в коректній та братній формі написано про це богослужіння Святійшого Патріарха Кирила в співслужінні: Митрополита Крутицького і Коломенського Ювеналія, Митрополита Саранського й Мордовського Варсонофія, Архієпископа Можайського Григорія, Архієпископа Істрінського Арсенія, єпископа Серпуховського Романа, прот. Володимира Дівакова, прот. Олександра Ганаби та інших священнослужителів Москви і Московської області. І всі ці владики мені не тільки відомі, але і в якійсь мірі, дорогі, оскільки моє перебування в Московській єпархії РПЦ МП було тісно пов'язане з ними. І що було втішним для мене, Митрополита Адріана, так це в історичній довідці про Богоявленський собор написано, що: «У 1989 р. напівзруйнований храм був переданий віруючим. Важливою подією в житті храму стала служба у мощей преподобного Серафима Саровського під час їх перенесення в Дівеєво Н.-Новгородської області. У серпні 1991 р., настоятелем собору на той час був архімандрит Адріан (Старина)». За що я щиро дякую Святійшому Патріарху Кирилу, Владиці, Митрополиту Ювеналію та прес-службі РПЦ Московського Патріархату за добру пам'ять про мене.
Патріарх Московський Кирил та Митрополит Крутицький і Коломенський Ювеналій
Митрополит Волоколамський Іларіон турбується про страждання християн в наш час
Патріарх Московський Кирил та Митрополит Крутицький і Коломенський Ювеналій

Вітаючи Святійшого Патріарха Кирила після Божественної літургії, Митрополит Ювеналій сказав:
«Ваша Святість, Святійший Владика і отець! Сьогодні Ви зробили богослужіння на цій землі, освяченій благочестям і мученицькою кров'ю священнослужителів і віруючих, які закарбували свою палку віру. У 1918 році Святійший Патріарх Тихон разом із супутніми йому архіпастирями здійснив сюди свій пастирський візит. А 20 років тому, коли відбувалося перенесення почесних мощей преподобного і богоносного отця нашого Серафима Саровського, Святійший Патріарх Алексій ІІ служив тут Всенощну, перебував тут, а на ранок попрямував далі супроводжувати святі мощі і звершив Божественну літургію в Оріхово-Зуєві».
Митрополит Волоколамський Іларіон турбується про страждання християн в наш час
Святий преподобний Серафим Саровський.

У своєму Слові Святійший Патріарх Кирил висловив щиру подяку Владиці Ювеналію та іншим архієреям, а також духовенству, керівникам міста і області, і всім віруючим парафіянам.
Митрополит Волоколамський Іларіон турбується про страждання християн в наш час
Святитель Тихон, Патріарх Всеросійський.

Він сказав: «... Мені добре відома історія відвідування цього міста моїм блаженноспочившим попередником Святійшим Тихоном, Патріархом Всеросійським, зарахованим до лику святих сповідників Російських ... В тому далекому 1918 році, коли народ, спокушений брехливими обіцянками, кинувся у безодню, в якій, як ми знаємо, пізніше загинули десятки мільйонів людей, - в той самий рік святитель Тихон відвідав Богородськ і тут сталося щось, що стало ясним свідченням здатності православних людей об'єднуватися навколо свого Патріарха, навколо своєї Церкви. Понад 100 тисяч людей зібралося тут і взяло участь у грандіозному хресному ході ... брав участь у цьому хресному ході настоятель собору протоієрей Костянтин, який був у тому ж році жорстоко вбитий, прийнявши мученицький вінець. Його закололи за правду ..., закололи багнетами, але не на смерть, а кинули в могилу і закопали живцем. Але ця могила не була забута людьми ... Прославлення святого священномученика Костянтина, мощі якого спочивають тут в Богоявленському соборі, і сила благодатного впливу безсумнівно поширюється на тих, хто з вірою приходить до цих мощей, а також до міста Богородська і на всю Богородську землю ... Дякую Вам, Владико, що Ви вказали в своєму слові на цей зв'язок між благодатним духовним впливом священномученика Костянтина і тими досягненнями в церковному житті, які здійснюються тут, в тому числі під Вашим архіпастирським проводом. Школи, гімназії, дитячі садки, велика кількість молоді сьогодні за молитвами святого священномученика Костянтина перебувають під церковним захистом ... Сьогодні важче, ніж за часів Патріарха Тихона і святого священномученика Костянтина, тому що інформаційний потік, який обрушується на людину, має більшу силу руйнування, ніж в ті часи ... Дай Бог народові нашому ніколи не забувати слів апостола Павла, ніколи не забувати подвиг новомучеників і сповідників Російських. А якщо хто і забуде, приїжджайте сюди, в Богородськ, нинішній Ногінськ, вклоніться мощам настоятеля цього храму, порізаного не до смерті, але задушеного в могилі за одну тільки Божу правду. І, можливо, перед цими останками, перед цими мощами совість заговорить, проникне в серце, бо що ще потрібно сказати і зробити, щоб переконати людину в правоті правди Божої ?!... Нехай Господь береже Вітчизну нашу, всю історичну Русь, але в ці дні особливо - Росію. Нехай Господь напоумить всіх, хто має різні точки зору, в тому числі на політичне становище в країні і на минулі вибори, і допоможе вступити в реальний цивільний діалог, щоб не руйнувалося наше національне життя, яке такою працею по крупинках збирається. Але для того, щоб подолати подив, відновити довіру, зробити суспільство ще більш згуртованим і здатним йти в майбутнє, влада повинна з великою довірою поставитися до людей і сприяти цьому діалогу та спілкуванню, подоланню непорозумінь і розбіжностей - з тим, щоб ніякі людські спокуси, ніякі помилки, ніяке неправильно зрозуміле служіння благу країни не розділяло людей. Нам тим більше не дано право на поділ. Кров, пролита в XX столітті, не дає нам такого права. А щоб жити разом, зодягніться в повноту правди Божої, як вчить нас апостол Павло.
Я хотів би, Ваше Високопреосвященство, на згадку про перебування в цьому соборі піднести Вам Казанську ікону Божої Матері. Нехай вона, як дар Патріарха, перебуває в цих священних стінах. Нехай береже вас всіх Господь! http://www.patriarchia.ru/db/text/1838647.html
Сподіваюся, що Святіший Патріарх Кирил знає, що ті навчальні заклади (Православна середня загальноосвітня гімназія, Ліцей мистецтв і т.д.) на території Богоявленського собору, про які він згадав у своєму слові, були сформовані і урочисто існували ще при мені, коли я був депутатом Московського обласного і Ногінського міського Рад і настоятелем названого собору.
Між іншим, місто Богородськ не тільки відвідував у 1918-му році Святійший Патріарх Всеросійський Тихон (Белавін), але, в цьому місті в 1910-му році народився і майбутній Патріарх Московський Пімен (Ізвєков), про який не сповіщалося в день приїзду Святійшого Патріарха Кирила в Богородськ - Ногінськ 18.12.2011-го року. Хоча, поряд з Богоявленським собором поставлено великий гранітний пам'ятник на честь Святійшого Патріарха Пимена, будівництво якого очолили керівники м. Ногінськ і Ногінського району Володимир Миколайович Лаптєв і Володимир Олексійович Хватів з допомогою Михайла Семеновича Губермана.
Митрополит Волоколамський Іларіон турбується про страждання християн в наш час Митрополит Волоколамський Іларіон турбується про страждання християн в наш час Митрополит Волоколамський Іларіон турбується про страждання християн в наш час

Глава м. Ногінська В.А. Хватов. М.С. Губерман. Глава Ногінського району В.М. Лаптєв

Треба відзначити, що перенесення святих мощей преподобного Серафима Саровського відбувалося в Богоявленському соборі м. Ногінська 23 липня 1991-го року, тобто в день народження Патріарха Пимена, який, будучи родом з Ногінська, у шкільні роки відвідував названий собор, беручи участь на крилосі . Але про його день народження також ніхто не згадував ні на службах у соборі, під час перенесення мощей преп. Серафима, ні на урочистій частині в актовій залі Богоявленського собору, під час прийому Святійшого Патріарха Алексія ІІ з гостями.
Повертаючись до церковних подій в Україні, хочеться сказати, що протягом президентства В.А. Ющенка, неодноразово ставилося питання про відродження незалежної Помісної Української Православної Церкви. Але він був самотнім у цьому питанні, оскільки Кабінет Міністрів на чолі з Прем'єр - Міністром України Ю.В. Тимошенко його не підтримували, навіть у ті дні, коли Вселенський Патріарх Варфоломій і Патріарх Московський Алексій ІІ перебували з офіційними візитами в Києві, влітку 2008-го року на честь 2020-річчя Хрещення Русі.
Митрополит Волоколамський Іларіон турбується про страждання християн в наш час
Вселенський Патріарх Варфоломій і Президент України
В.А. Ющенко

З вуст помітних ієрархів РПЦ МП можна часто чути закиди на адресу трьох Українських Православних Церков (УПЦ МП, УПЦ КП і УАПЦ), які не мають права на об'єднання. Ось чому в Україні досі не збуваються бажання багатьох українців про об'єднання двох Українських Православних Церков: УПЦ КП і УАПЦ. Тоді як Предстоятель РПЦЗ Митрополит Лавр (Шкурло) із США в храмі Христа Спасителя в Москві, під час об'єднання двох Церков: РПЦ МП і РПЦЗ на Божественній літургії в 2007-му році сказав, що: «Євхаристія є вище всякої юрисдикції», згідно відеозапису на сайті http://www.youtube.com/
Митрополит Волоколамський Іларіон турбується про страждання християн в наш час
Предстоятелі двох Російських Православних Церков РПЦ МП і РПЦЗ: Патріарх Алексій ІІ та Митрополит Лавр (Шкурло).

І разом з цим, вся православна Росія в 2007-му році урочисто відзначала великий успіх возз'єднання двох Російських Православних Церков (РПЦ МП з РПЦЗ) і цьому раділи також і українці. Адже Президенту Росії В.В. Путіну і покійному Святішому Патріарху Алексію ІІ, а також Митрополиту Лавру (Шкурло, РПЦЗ) ніхто не заважав в питанні про об'єднання двох Російських, колись за радянських часів, глибоко ворогуючих між собою, Церков. Щось подібне було в середині ХVII-го століття під час керування РПЦ Московського Патріархату Патріарха Никона, при якому вибухнула справжня бійня між духовенством та віруючими старого обряду, які виступили проти його нововведень, що призвели до церковної трагедії і самого Патріарха Никона і, особливо, глибоко віруючого духовенства зі своїми пасомими.
Тоді нові церковні сили розправлялися зі старим православним світом РПЦ МП, аж до фізичної розправи. Тільки в 70-ті роки ХХ-го століття при Патріархові Пимену під впливом Митрополита Ленінградського і Новгородського Никодима (Ротова), відбулося зняття анафеми з старообрядців і дозвіл багатьом їх парафіям увійти до складу РПЦ Московського Патріархату в якості одновірців.
Митрополит Волоколамський Іларіон турбується про страждання християн в наш час
Митрополит Ленінградський і Новгородський Никодим (Ротов)

Та й про Акт возз'єднання двох Російських Церков свідчить названий веб-сайт http://www.youtube.com/. Хоча до цієї події, протягом 90-х років ХХ-го століття, в Росії з'явилося багато парафій і священнослужителів РПЦЗ, які були відлучені Московською Патріархією від Церкви, а Митрополит Лавр, в сані архієпископа прибував до Москви і пересувався по храмах і монастирях всього лише в одному підряснику, щоб його ніхто не помічав. Але Промисел Божий має свою Божественну силу на майбутнє, коли всі відлучені священнослужителі РПЦЗ в Росії були відновлені в сані.
Між іншим, і я мав велику честь супроводжувати архієпископа Лавра (Шкурла, майбутнього Предстоятеля РПЦЗ) у Дівеєво, в жіночий монастир, де покояться святі мощі преподобного Серафима Саровського.
Митрополит Волоколамський Іларіон турбується про страждання християн в наш час

Так чому ж немає взаємної радості? Навпаки, в незалежній українській державі Митрополит Одеський Агафангел (Саввін) та члени російської діаспори в Україні ведуть запеклу війну проти православних українців, налаштовуючи проти них уряд і Президентів, як України, так і Росії.
Ви багато пишете про українські розколи.


Діячі на Одещині антиукраїнського руху: митрополит Агафангел (Саввін) та ректор ОНЮА С. Ківалов

Про який розкол Ви ведете мову? Очевидно, мається на увазі, УПЦ Київського Патріархату? Так він сформований у 1991-му році найвидатнішим ієрархом РПЦ Московського Патріархату, Митрополитом Київським і всієї України Філаретом, якому як нікому, відомі Постанови та Рішення святих Апостольських, Вселенських і Помісних Соборів про створення своїх національних Помісних Церков?
Я ніколи не забуду 1990-й рік, коли Митрополит Київський і всієї України Філарет, будучи Місцеблюстителем Московського Патріаршого Престолу, був запрошений до Палацу З'їздів в Кремлі, де йому довелося від імені Церкви, перед депутатами Верховної Ради, давати оцінку проекту Закону «Про свободу совісті та релігійних об'єднань в СРСР». Все це транслювалося по центральному телебаченню. Я своїм очам і вухам не міг повірити, що Митрополит Філарет міг так різко виступити на їх адресу з такими словами, що: «Це не закон, а бомба уповільненої дії».
Подібного я ніде не чув і не бачив. Та й у наш час хіба можна зустріти архієрея або Предстоятеля Православної Церкви, щоб він без остраху в очі міг говорити правду уряду або Президенту?
Дуже сміливий був виступ Митрополита Київського і всієї України Філарета на ювілейному Помісному Соборі на честь 1000-ліття Хрещення Русі у 1988-му році, на території Свято – Тройце – Сергієвої Лаври (Загорськ, Московської області) , який в своїй доповіді сказав про революційний 1919-й рік, принесший нашій Церкві багато горя і страждань, де Патріарх Всеросійський Тихон був заарештований до 1925-го року, до дня своєї смерті. І таких гострих моментів Митрополит Філарет згадував часто, не боячись на той час, радянської КГБістської системи. Для свідчення надаємо відеофільм з цим виступом.

Тому, і не випадково, що як інші Помісні Православні Церкви формувалися своїми духовними церковними лідерами, так і в Україні подібним чином Митрополит Філарет очолив рух за відродження Української Автокефальної Православної Церкви. Перед тим, як вони виходили зі складу Константинопольського Патріархату, кожен у свій час очолював церковний опір. Так було в Греції, Сербії, Болгарії, Румунії і навіть у Московському князівстві, коли треба було виправдовувати свій вихід з Київської Митрополії і Константинопольського Патріархату, виставляючи аргументи ті, що, нібито Константинополь увійшов в унію з католицьким Римом.
Та й не треба забувати, що Постанова та Рішення про дарування Українській Православній Церкві самостійність і незалежність в управлінні, влітку 1990-го року, на Помісному Соборі в Москві, було підготовлено ні ким-небудь, а Головою ВЗЦЗ, Високопреосвященнійшим Митрополитом Смоленським і Калінінградським Кирилом (нині Святійший Патріарх Московський, Предстоятель РПЦ МП) в отриманні Митрополитом Київським Філаретом цієї Грамоти, якою до цих пір користується УПЦ Московського Патріархату в Україні, центром якої є Києво - Печерська Лавра. Таким чином, оскільки Святійший Патріарх Московський Кирил готував документи для отримання Грамоти про самостійну і незалежну в управлінні Українську Православну Церкву, то його треба просити завершити розпочату ним святу справу у даруванні всієї повноти УПЦ в Україні, Томосу про Автокефалію.
І далі в своєму інтерв'ю Ви відповідали кореспонденту газети «Комсомольская правда», на його запитання: «Багато представників «Київського патріархату» говорили мені, що хотіли б повернутися (мається на увазі в РПЦ МП), але їм погрожують розправою».
Ви відповіли йому, що знали одну людину, тобто колись єпископа Московського Патріархату Андрія Львівського (Горака), який став митрополитом Львівським і Сокальським УПЦ Київського Патріархату.
У зв'язку з цим Ви пишете, що: «... Я з ним зустрічався і він говорив мені: «У нас немає Церкви, я зараз з вами спілкуюся і відчуваю, що спілкуюся з людиною, яка прийшла з Церкви, а у нас Церкви немає, благодаті немає. Я щодня себе кляну за те, що пішов у розкол, що проявив малодушність і слабкість. У нього було тверде бажання возз'єднатися з Церквою. Було навіть призначено дату його приїзду до Києва. Але буквально за кілька днів до цього він несподівано і за дуже дивних обставин помер. Причому це була не єдина така загадкова смерть серед ієрархів розколу. Я не хочу нікого звинувачувати, бо не було ні слідства, ні навіть розтину, але факт цей дуже тривожний. Те, що його залякували, що за ним стежили, що йому викручували руки, це ми всі добре знали. І він про це говорив. Він завжди жив у страху, що йому не дадуть возз'єднатися, що його просто фізично ліквідують».
Так, він жив у страху, але не в тому, про що Ви пишете, а в боязні про малу пенсію, про свою хворобу і майбутню смерть.
Я не хочу захищати нікого з єпископів УПЦ КП, у тому числі й ім'я покійного Митрополита Андрія (Горака), оскільки останній, близько трьох років важко хворів на ракову пухлину. Але як людина, він був підступний, сварливий, великий майстер у підбурюванні, не кажучи про те, що він був, як Ви пишете: «... друга особа в так званому Київському патріархаті». А хто міг бути «другою особою» в будь-якій Церкві, як не найвпливовіша її людина, а не заляканий і попереджений архієрей? Тому, руки хоч і викручували, але не йому, Митрополиту Андрію (Горак), а швидше за все, нам, «підлеглим» і з його подачі.
Адже він умів говорити і красномовні похвали на адресу Предстоятеля УПЦ КП, Святійшого Патріарха Філарета. Але вони, виявляється, були не від серця.
У Вас, Ваше Високопреосвященство, є своя Батьківщина, ім'я якої - Росія, тому що Ви є росіянин. А чому ж багато хто не бажає визнати ту істину, що й українці мають свою Батьківщину - Україну. І скільки тисяч на землі є різних народів і, всі вони оспівують свою Вітчизну своєю рідною мовою, не тільки в народних піснях, а й на богослужіннях. В одній Росії існує більше 100 народностей, які мають свої республіки, автономні області і, вони так само претендують на самостійне існування, хоч і в одній Російської Федерації.
Був час, коли українська мова ображалася архієреями УПЦ МП і РПЦ МП, називаючи її базарною мовою, хоч і стала мовою богослужінь в УПЦ КП. Тепер же, ця «базарна» мова стає «модною» і в УПЦ Московського Патріархату, а на веб-сайті РПЦ МП всі матеріали публікуються, крім російською, ще й українською і молдавською мовами. Як все це можна розуміти? Крім того, деякі богослужіння в РПЦ МП переведені на мову російського народу.
В Україні російська діаспора має десятки тисяч храмів, соборів, монастирів і три Лаври, які будувалися не тільки на українській землі, а й українським народом і за українські кошти.
Так чому ж українська діаспора в Росії не має що - небудь подібне, чим володіють росіяни в Україні, Канаді, США, у Південній Америці, Австралії і в Західній Європі? Навіть УПЦ Московського Патріархату не має в Російській Федерації, і насамперед у Москві, не тільки собору, але і храму. Тоді як в Хохловскому районі (це був район, де проживало багато українців) столиці РФ, українськими меценатами впродовж XVII-го і XVIII-го століть були побудовані храми і собори, але українцям в Москві вони до цих пір так і не належать. УПЦ Московського Патріархату не має, навіть будь - якого подвір'я або каплиці. Треба сказати, що в цьому ж Хохловскому районі був побудований і Палац Гетьманом України Іваном Мазепою в кінці XVII-го століття, але і він використовується до цих пір не українцями, а московськими омонівцями.
Я щиро дякую Високопреосвященнійшому Владиці, Митрополиту Крутицькому і Коломенському Ювеналію і всьому керівництву Московської єпархії РПЦ Московського Патріархату, які з розумінням почали ставитись до існування українських парафій в Підмосков'ї. І я вірю, що ці відносини будуть розвиватися й зміцнюватися в дусі християнської любові і братського взаєморозуміння. Бо Українська Православна Церква, як і Російська, має право на своє самостійне існування, як це було в Україні з 988-го по 1686-й роки. Але Київська Митрополія Константинопольського Патріархату насильно була приєднана до РПЦ Московського Патріархату, після чого царським самодержавством почалися всі випробування, приниження і вигнання українців разом із запорізькими козаками, зі своєї рідної землі, а потім, в ХХ-му столітті більшовиками, ленінцями, сталінцями і хрущовцями 20-ть мільйонів українського населення було знищено в штучному голодоморі й запланованому більшовиками геноциді. Хіба український народ може забути ті політичні репресії, які постійно йшли з центру Москви, при царях і, при генеральних секретарях ЦК КПРС? І нам не зовсім зрозумілі ті сучасні священнослужителі, які й досі захищають радянську владу, В. Леніна і Й. Сталіна? Адже при них тисячі були репресовані, замучені або розстріляні архієреї, священики і монахи з України та Росії, в тому числі і священномученик Костянтин Богородський.
На веб-сайті «Портал-кредо» у статті «Найстарший клірик РПЦ МП протоієрей Сергій Вишневський: Я сталініст, справжній сталініст», від 07.12.2011-го року, написано: «Найстарший клірик РПЦ МП, якому цього року виповнилося 85 років , ветеран Великої вітчизняної війни протоієрей Сергій Вишневський заявив з гордістю в ефірі православного радіо "Радонеж", що ... хулителі Сталіна ..., перетворилися з мосяк в шавок. У його кабінеті поруч з портретом імператора Миколи Другого розміщений бюст Сталіна ... За словами священика, Господь послав Сталіна як "очисний меч відплати" російського народу, зокрема, священиків, за те, що вони зробили з царем Миколою ІІ ... За його словами, в Церкву проникли агенти католицизму і баптизму, які покликані дискредитувати і зганьбити Церкву». http://www.portal-credo.ru/site/?act=news&id=88333
Для всіх сучасних людей і постраждалих від сталінських репресій все це чуже для кожного серця. Чи не з цієї причини в Запоріжжі комуністи побудували пам'ятник Й. Сталіну, який був патріотами підірваний, за що їх потім засудили на три роки? Як же так? Святіший Патріарх Кирил багато говорить у своїх проповідях про велику біду, що йде від більшовицьких часів, а деякі священики, очевидно діти і внуки НКВДистів зберегли у своїй пам'яті любов і трепет перед фашистами і нелюдами роду людського.
Тому, як свідчить історія, що і всі сучасні Помісні Православні Церкви пройшли бойове випробування з формування своїх незалежних Церков, які в боротьбі відстоювали свої автокефалії, в тому числі і Московська Митрополія, яка самовільно вийшла зі складу Київської Митрополії Руської Православної Церкви Константинопольського Патріархату в середині XV-го століття. Засновниками і лідерами створення незалежної Російської Митрополії були Митрополити Іона http://ru.wikipedia.org/wiki/ Іона_Московский, а при Борисі Годунові Іов, став першим Патріархом Московським і всієї Росії, але не Русі, згідно Томосу 1589-го і 1924-го років Вселенських Патріархів «про кордони» нової православної юрисдикції Російської Православної Церкви Московського Патріархату.
Ви ще пишете про Митрополита Андрія (Горака) що «... Він завжди жив у страху і, що йому не дадуть возз'єднатися. Його просто фізично ліквідують ». Навпаки, він усіх тримав в страху, використовуючи свої наклепницькі методи, доносячи вищим керівникам Церкви про кожного «підозрілого» архієрея або священнослужителя.
Хоча, Ви говорите правду, оскільки в Україну нечестивою силою посіяні насіння розбрату не тільки між Українськими Православними Церквами, але і в кожній окремій Українській Церкві існують ненависть, користолюбство, жадібність до грошей і до всіх матеріальних благ. А в підсумку, всі вони в кожному своєму середовищі несуть ті «чорні хмари» і безбожність, що призвело Руську і Російську Православні Церкви до самознищення під час, так званої, жовтневої революції на чолі з В. Леніним, Й. Сталіним, Ф. Дзержинським, Л. Троцьким, Н. Хрущовим і їх однодумцями з 1917-го і в наступні роки існування СРСР. А причиною був відступ священнослужителів від Заповідей Божих і Його Законів, оскільки церковні діячі РПЦ МП протягом ХІХ-го і початку ХХ-го століть захопилися політиканством, що відволікало їх від Бога і своїх прямих архієрейських обов'язків. Тому і сучасним архієреям є про що подумати, але не про так звані розколи, а про причини їх появи і про бідних і нещасних братів і сестер у Христі.
Адже в листопаді 1991-го і навесні 1992-го років розділення Української Православної Церкви на кілька юрисдикцій могло б і не відбутися, якби Московська Патріархія проявила далекоглядну мудрість і братолюбство в ці роки, видавши Відпускну Грамоту і Томос про автокефалію Української Православної Церкви. Але цього, на жаль, не сталося.
Митрополит Волоколамський Іларіон турбується про страждання християн в наш час
Майбутні Патріархи РПЦ МП: Митрополит Алексій (Симанський) і Митрополит Сергій (Страгородський)

Митрополит Волоколамський Іларіон турбується про страждання християн в наш час
Глава руху обновленців Олександр Введенський

На початку ХХ-го століття два митрополита Сергій (Страгородський) і Алексій І (Симанський), які стали в майбутньому Патріархами РПЦ МП в роки Великої Вітчизняної Війни, в 20-х роках виступили проти свого ж Предстоятеля, Святійшого Патріарха Московського і всієї Росії (але не Русі) Всеросійського Тихона (Белавіна), ставши на бік санкт - петербурзьких оновленців на чолі з протоієреєм Олександром Введенським
http://ru.wikipedia.org/wiki/Обновленчество.
Вся ця група високопоставлених духовних людей зуміла налаштувати проти Патріарха Тихона, Патріархів Константинопольських Мелетія IV (Еммануїла Метаксакіса, 1921 - 1923 р.р.); Григорія VII (Зервудакіса або Пападоставріаноса, 1923 - 1924 р.р.) і Костянтина VII (Константіноса Арапоглуса , 1924 -1925 р.р.) з тим, щоб накласти анафему на Святійшого Патріарха Тихона, як непридатному новому часу і зняти з нього сан. Не кажучи про злощасну Декларацію, яка була підписана в 1927-му році між Митрополитом Сергієм (Страгородським) і більшовиками про те, що радості радянської влади, є радостями і Церкви. Таким чином, репресії, геноциди, штучне голодування, розстріли та інші тортури, придуманим для наших народів тоталітарним сталінським режимом, були благословенні РПЦ в той час.
У РПЦ Московського Патріархату такі негаразди між вищим духовенством Російської Церкви були частими.
Святий священномученик Арсеній (Мацієвич), Митрополит Ростовський і Ярославський. Імператриця Всеросійська, Катерина ІІ зі своїм фаворитом Григорієм Потьомкіним.
Митрополит Волоколамський Іларіон турбується про страждання християн в наш час Митрополит Волоколамський Іларіон турбується про страждання християн в наш час Митрополит Волоколамський Іларіон турбується про страждання християн в наш час
Преподобний Максим Грек. Святитель Філіп, Митрополит Московський. Патріарх Никон.

Митрополит Волоколамський Іларіон турбується про страждання християн в наш час Митрополит Волоколамський Іларіон турбується про страждання християн в наш час
Святий священномученик Арсеній (Мацієвич), Митрополит Ростовський і Ярославський.
Імператриця Всеросійська, Катерина ІІ зі своїм фаворитом Григорієм Потьомкіним.

Митрополит Волоколамський Іларіон турбується про страждання християн в наш час

Святий праведний, великомученик, останній Кошовий Запорозької Січі Петро Калнишевський.

Хоча б взяти ситуацію між царем Іваном Грозним і Митрополитом Московським Філіпом, деякими архієреями РПЦ МП в XVI-му столітті з Максимом Греком, Патріархом Никоном і старообрядцями, царицею Катериною ІІ і Святійшого Синоду РПЦ з Митрополитом Ростовським Арсенієм (Мацієвичем), якого живим замурували в кам'яному мішку і таких подібних прикладів можна навести безліч.
Тому, Господь не благословив заплановане знущання оновленців над святим угодником Божим, Святителем Тихоном, Патріархом Всеросійським. Як нам відомо, що за життя Святійшого Патріарха Московського Алексія ІІ в 90-ті роки ХХ-го століття, нетлінні мощі святителя Тихона були вилучені із землі для прославлення, а потім його ім'я було канонізовано і шанується донині. Особливо шанується святе ім'я святителя Тихона сучасним Патріархом Московським Кирилом.
Що стосується мого імені, то зі мною жорстоко поступили не тільки в м.Ногінську Московської області, коли був захоплений комплекс будівель з Богоявленським собором УПЦ Київського Патріархату в 1997-му році, духовенством РПЦ Московського Патріархату, а й у 2011-му році у місті Дніпропетровську, де у мене свої ж, а не чужі, насильно захопили по - рейдерськи Петро - Павлівський кафедральний храм, не кажучи про Дніпропетровську та Криворізьку єпархії, які мною створені і сформовані 217 парафій і висвячені мною 181 священнослужитель. Після всього я був виведений зі складу членів Священного Синоду УПЦ КП, щоб ізолювати мене від впливу в Україні на державну і церковну владу. А причина була вказана дуже «вагома». Нібито я планував перейти в УАПЦ, а також підробляв вітання на свою адресу від високопоставлених осіб. І Ви про це знаєте, Владика Іларіон, про що в Інтернеті багато писалося http://www.eparhija.com.ua. Але Ви на це не звернули ніякої уваги, як і керівництво Української Православної Церкви Московського Патріархату в Україні. Як говорить прислів'я, що моя хата скраю, і я нічого не знаю. Навпаки, деякі підігравали провокаторам з УПЦ КП в «з'їданні» мого стану. Але на все воля Божа. Бо, як Ви говорили по телебаченню, що одні священнослужителі приречені тільки на будівництво і зведення нових храмів, а інші, так звані місіонери, їх замінюють, оскільки вони не вміють зводити храми, а тільки одні «говорильні». Про це добре сказано у відеофільмі білоруського кіновиробництва «Притчі» http://eparhija.com.ua/video.html, а також проповідь Святійшого Патріарха Московського Кирила в день святої великомучениці Варвари в храмі Христа Спасителя в Москві, 17.12.2011-го року, про що свідчить сайт http://www.patriarchia.ru/ua/db/text/1839921.html
Мені особливо приємно розмістити відеофільм про Святійшого Патріарха Московського Кирила, який звершував Божественну літургію, в колись моєму Богоявленському соборі м. Ногінська, в неділю, 18.12.2011-го року.
З глибокою повагою до Вашого Високопреосвященства - Митрополит Богородський Адріан (УПЦ КП)
 

Hosting Ukraine

 

@ 2011 Прес-центр Богородської єпархії