«    жовтня 2019    »

Богородська єпархія УПЦ КП » Новини » Богородської єпархії » ПРО ЗАСІДАННЯ СВЯЩЕННОГО СИНОДУ УПЦ КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ ЖУРНАЛ № 16, від 13.05.2011-го року

Автор: mitropolit от 16-05-2011, 13:11
СЛУХАЛИ:

Доповідь Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета про діяльність високопреосвященного Адріана, митрополита Криворізького і Нікопольського.

ДОВІДКА:

Преосвященний Адріан, митрополит Криворізький і Нікопольський, звернувся до керівництва УАПЦ з проханням про прийняття його в юрисдикцію цієї конфесії.
На офіційному сайті Криворізької єпархії в розділі «Вітання» опубліковано вітання, які були отримані високопреосвященним митрополитом Адріаном з нагоди свята Пасхи від глави УГКЦ Верховного Архієпископа Святослава (Шевчука), секретаря митрополита УПЦ (МП) Володимира (Сабодана) архієпископа Олександра (Драбинка).
Однак, такі тексти вітань на адресу преосвященного митрополита Адріана не направлялися.

УХВАЛИЛИ:

1. Після обговорення цих та інших аспектів діяльності високопреосвященного Адріана, митрополита Криворізького і Нікопольського, У зв’язку з цим, звільнити високопреосвященного Адріана, митрополита Криворізького і Нікопольського, від керування Криворізькою єпархією.
2. У зв’язку з тим, що високопреосвященний митрополит Адріан (Старина) має у своєму підпорядкуванні також Богородську єпархію (Московська обл. Російської Федерації), залишити його керуючим цією єпархією з титулом «митрополит Богородський».
3. Тимчасове керування Криворізькою єпархією доручити преосвященному Симеону, єпископу Дніпропетровському і Павлоградському.
4. У зв’язку зі звільненням високопреосвященного митрополита Адріана (Старини) від керування Криворізькою єпархією раніше залишені в його керуванні, як виключення, храми св. ап. Петра і Павла та св. пророка Божого Іллі в м. Дніпропетровську – повернути до складу Дніпропетровської єпархії, в безпосередню юрисдикцію пресвященного Симеона, єпископа Дніпропетровського і Павлоградського.

На жаль, ці названі храми у м. Дніпропетровську, особливо, Петро – Павлівський, який був побудований з комплексом будівель власне Митрополитом Адріаном, насильницьки був захоплений духовенством на чолі з прот. Миколою Салабаєм, якого спеціально направив Святійший Патріарх Філарет для цієї «благодійної» справи.

Завдяки лому та кувалдам, замки на головних дверях були виламані, а потім черга дійшла і до дверей головного вівтаря. Стільки сліз пролили службовці Петро – Павлівського храму, благавши, не захоплювати храм до того часу, поки не приїде з Києва Митрополит Адріан, який приймав участь у засіданні названого Священного Синоду. Але цим, не прошеним «гостям», духовенству та бритоголовим найманцям, не терпілося, бо чим швидше треба було заволодіти тим храмом, який їм не належав, хоч і був у складі УПЦ КП.
Перед членами парафіяльної Ради Петро – Павлівського храму отець Миколай Салабай брехливо твердив, що на цей храм Київська Патріархія постійно виділяла великі кошти на будівництво. Але ж вона й копійки не виділяла, окрім української діаспори за кордоном та росіяни українських парафій в Москві та в Московській області.
Що ж це робиться в сучасній Православній Церкві? Коли одні будують, а інші грабують у своїх же братів і сестер.
Адже, ще не було рішення Синоду (13.05.2011-го року), як (12.05.2011-го року) це майбутнє «рішення» вже було привезене до Дніпропетровська отцем Миколаєм Салабаєм, без підписів членів Священного Синоду, а лише за підписом Патріарха Філарета попереднім числом.

ПРО ЗАСІДАННЯ СВЯЩЕННОГО СИНОДУ УПЦ КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ ЖУРНАЛ № 16, від 13.05.2011-го року Цей Указ додається.
Між іншим, після засідання Священного Синоду 13.05.2011-го року на сайті УПЦ КП була розміщена лише одна постанова, в якій йшла мова тільки про мене:
«13 травня 2011 р. у Києві під головуванням Святійшого Патріарха Філарета відбулося засідання Священного Синоду.
У зв’язку з тим, що митрополит Адріан також є керуючим Богородською єпархією (Московська область Росії), він залишений керуючим цією єпархією з титулом митрополит Богородський.
У зв’язку з попереднім рішенням Священний Синод звільнив митрополита Адріана з числа своїх постійних членів. Замість нього від Східного регіону України постійним членом Синоду призначено архієпископа Донецького і Маріупольського Сергія (Горобцова)».
Підписи членів Священного Синоду УПЦ КП в тому числі і Митрополита Адріана.

________________________________________________________________________________________________________________________________

До речі, це той владика архієпископ Сергій, який хотів себе спалити на одній з площ м. Донецька в знак протесту міській владі, яка допомагала міській єпархії УПЦ МП захопити його храм, який належав до УПЦ КП.