Головна: - e-mail: mitropolet@mail.ru - http: //eparhija.com.ua - Skype: mitropolet


Категорії Новин


Новини

Керуючий Єпархією


Богородська єпархія УПЦ


Медіа

Документи

Газета


Проповіді і проповідники


Календар богослужінь


Контакти


МолитваГолодомор та геноцид в радянські часи з відеофільмамиУкраїнські історичні та народні трагедійні пісні і думиУкраїнські історичні думи козацької доби з відеофільмамиП'єси та спектаклі художнього та комедійного змісту з відеофільмами


 

У вигляді календаря

«    січня 2021    »
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

У вигляді списку

Квітня 2020 (2)
Березень 2020 (3)
Грудень 2019 (2)
Червень 2019 (3)
Березень 2019 (5)
Лютий 2019 (3)
 

 

Hosting Ukraine

 

Богородська єпархія УПЦ КП » Новини » Богородської єпархії » Українська Церква об’єдналася в співчутті та молитві за Блаженнійшого Митрополита Володимира (УПЦ МП)

Українська Церква об’єдналася в співчутті та молитві за Блаженнійшого Митрополита Володимира (УПЦ МП)

Автор: mitropolit от 8-11-2011, 21:15
Прес-служба Богородської єпархії УПЦ Київського Патріархату (Москва, Московська область та регіони РФ) сповіщає про освячення 30-го жовтня 2011-го року, у неділю, Свято – Миколаївського собору на багатотисячному мікрорайоні «Бабурка», неподалік від о. Хортиця м. Запоріжжя, де настоятелем є митрофорний протоієрей Володимир Гашовський.
Митрополит Адріан, будучи керуючим Дніпропетровсько – Запорізькою єпархією УПЦ Київського Патріархату протягом двох років з 1994-1996 років пригадує, як дуже запам’ятався йому великий металевий ангар на цій же земельній ділянці, в якому розпочалися богослужіння. І це було в 1993-1996-х роках, який був побудований його настоятелем, священиком Володимиром Гашовським зі своїми парафіянами. В цьому храмі і я, час від часу, звершував богослужіння, - сказав Митрополит Адріан.
Хто міг подумати, що через 17-ть років на цій же території, яка має два гектари землі підніметься до небесних просторів храмовий багатокупольний двоповерховий красень, де на першому поверсі вже діє храм на честь святителя Василія Валикого з унікальним різьбовим престолом та з великими постатями святих апостолів зі Спасителем з чашею на Тайній Вечері.
В центральному висотному храмі з великими просторими вікнами та особливим балконом для головного хору, стоїть різьблений позолочений іконостас з великими фігурами на царських воротах та на бокових дверях з колонами, на яких зображений виноград з листям.
Не менше вражає і чудовій престол з жертовником та розкішне багатоярусне паникадило, яке має висоту до 5-ти метрів, а в ширину до 3-х. Освячення цього храму очолив Предстоятель УПЦ Київського Патріархату, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси – України Філарет.


Українська Церква об’єдналася в співчутті та молитві за Блаженнійшого Митрополита Володимира (УПЦ МП)
Українська Церква об’єдналася в співчутті та молитві за Блаженнійшого Митрополита Володимира (УПЦ МП)

Свято – Миколаївський храм на Бабурці м. Запоріжжя


Українська Церква об’єдналася в співчутті та молитві за Блаженнійшого Митрополита Володимира (УПЦ МП)

Чин освячення храму та святого престолу


Українська Церква об’єдналася в співчутті та молитві за Блаженнійшого Митрополита Володимира (УПЦ МП)

Настоятель Свято – Миколаївського храму прот. Володимир Гашовський вітає Святійшого Патріарха Філарета та архієреївУкраїнська Церква об’єдналася в співчутті та молитві за Блаженнійшого Митрополита Володимира (УПЦ МП)

Чин Божественної літургії


Про це освячення храму на офіційному веб-сайті УПЦ Київського Патріархату http://www.cerkva.info аспірант КПБА Андрій Головков писав, що «нещодавно було завершено будівництво величного собору на честь Святителя Миколая Чудотворця у м. Запоріжжі. У неділю, 30 жовтня 2011 року, на запрошення настоятеля Свято-Миколаївського храму прот. Володимира Гашовського Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет прибув до Запоріжжя з архіпастирським візитом і звершив чин освячення цього храму та відслужив Божественну літургію. Його Святості співслужили: високопреосвященнійший митрополит Московський і Богородський Адріан, єпископ Тернопільський і Бучацький Нестор, єпископ Кіровоградський і Голованівський Марк, настоятель храму прот. Володимир Гашовський, а також духовенство Київської єпархії та храму. Особливої урочистості богослужінню надав спів хору Київської православної богословської академії під керівництвом свящ. Петра Бойка, який прибув зі столиці. По завершенню богослужіння Архіпастир виголосив дуже змістовну проповідь. Після відпусту діти Недільної школи привітали Святійшого Владику і архієреїв віршами та квітами. На сам кінець настоятель храму прот. Володимир Гашовський подякував Святійшому Патріарху Філарету, архієреям, духовенству та віруючим».

______________________________________________________________________________________________________________________________________


Нажаль, на веб-сайті «РІСУ» http://risu.org.ua/ від 02.11.2011-го року чомусь появилась стаття з незрозумілою назвою: «У Запорізькій єпархії УПЦ КП назріває внутрішній конфлікт».
На мою думку, тут немає ніякого приводу для конфлікту, оскільки громада Свято – Миколаївського храму м. Запоріжжя на чолі зі своїм настоятелем прот. Володимиром Гашовським повернулась до свого дому, УПЦ Київського Патріархату, в якому вона й була з самого початку свого народження.
Звичайно, що цій парафії з відомих і невідомих причин прийшлося виходити з батьківського дому, але з появою добрих можливостей, вона знову повернулась до своєї Церкви УПЦ Київського Патріархату.
Таким чином, вони й звернулись до Святійшого Патріарха Філарета з проханням, щоб він освятив їх новозбудований Свято – Миколаївський собор у м. Запоріжжі. Що стосується архієпископа Запорізького і Мелітопольського Григорія, який не був присутній на освяченні цього собору, то він мав на це свою важливу причину. Тому дай Бог Владиці Григорію здоров’я і духовної снаги, щоб він завжди був поряд з нами, бо він цього достойний, оскільки постійно піклується не тільки про парафії своєї Єпархії, але й за всю повноту УПЦ Київського Патріархату.
Але, хотілося б щоб звершування освячення святих православних храмів в Україні здійснювалися не тільки одним Предстоятелем УПЦ Київського Патріархату, Святійшим Патріархом Філаретом, але й разом з усіма Предстоятелями УПЦ МП та УАПЦ, бо всі ми є діти однієї Церкви Христової, хоч на державному рівні належимо до різних юридичних структур, які з Господом не мають нічого спільного, бо, як говорив Христос Спаситель, що кесареве повинно належати кесарю, а Боже – Богові.
Тому, Блаженнійший Митрополит Мефодій не повинен гніватися на рішення Святійшого Патріарха Філарета, який пішов на зустріч проханням прот. Володимира Гашовського зі своєю парафією, знову прийнявши їх до своєї Церкви, оскільки і він не гнівається на Предстоятеля УАПЦ за те, що у свій час відомі священнослужителі та викладачі Київської Православної Богословської Академії, як прот. Іоан (Швець) та прот. Володимир (Черпак) без згоди Святійшого Патріарха Філарета вийшли зі складу УПЦ КП і стали єпископами УАПЦ. Тепер же ці два єпископи, будучи колишніми кліриками Київської єпархії УПЦ КП ввійшли до складу Комісії УАПЦ в питанні про об’єднання цих двох Церков. І треба змирятися з цими новинами, а не гніватися один на одного.
Тому, ми вже зараз повинні дбати про мир, злагоду та порозуміння між двома Церквами та архієреями і священнослужителями, оскільки наші Церкви належать до ствола одного коріння єдиної Помісної Української Православної Церкви.
Дуже добре підмітив цю єдність між трьома Православними Українськими Церквами кореспондент веб-сайту «Кіріос» http://kyrios.org.ua/church.html Тарас Дзьоба у статті «Українська Церква об’єдналася в співчутті та молитві», від 07.11.2011-го року. Він писав: «Без сумніву однією із найважливіших подій цього тижня стало повідомлення про важкий стан здоров’я та термінову госпіталізацію Предстоятеля Української Православної Церкви, Митрополита Володимира (Сабодана). Ця резонансна подія сколихнула інформаційний простір всієї України… Особливої уваги заслуговує реакція Предстоятелів Церков Київської традиції, які співчуваючи важкій недузі, молилися за здоров’я Митрополита Володимира. І… розділене українське православ’я об’єдналося в співчутті і молитві. Так, глава УАПЦ Владика Мефодій, 1 листопада, помолився за добре лікування і поміч Господню для Митрополита Володимира, і своїм особливим указом благословив священству, чернецтву та всім вірним Української Автокефальної Православної Церкви, під час богослужінь, молитися за главу УПЦ. Молилася за Предстоятеля УПЦ також і Українська Православна Церква Київського Патріархату на чолі з Патріархом Філаретом, який 3 листопада, під час вечірнього богослужіння з акафістом перед мощами священномученика Макарія виголосив особливі прохання за здоров’я хворого Митрополита… Не можна залишити поза увагою і турботу про стан здоров’я Митрополита Володимира з боку Вселенського Патріарха Варфоломія. Як інформував християнський портал «КІРІОС» Патріарх Варфоломій, надіслав листа Митрополиту Володимиру в якому висловив своє занепокоєння станом здоров'я Блаженнішого Володимира, а також запевнив у своїх молитвах за його швидше одужання… Як бачимо, любов до ближнього, співчуття до його страждань, об’єднали нашу Українську Церкву у молитві, до цієї молитви долучився і Вселенський Патріарх Варфоломій, а саме з рук його попередників прийняла Хрещення Київська Русь. Не хочеться вірити у те, що для об’єднання українського православ’я в єдину Помісну Церкву потрібно переживати якесь горе чи переслідування, але саме спільний біль та хрест може стати ключем єднання для Української Церкви».
Тому, якщо пригадати статтю за назвою «В УАПЦ заявили о нежелании объединяться с Киевским Патриархатом без участия УПЦ (МП)», яка була надрукована на веб-сайті «Релігія в Україні» http://www.religion.in.ua/ від 22.10.2011-го року, то хочеться нагадати архієпископу Олександру, Голові ВЗЦВ, секретарю Блаженнійшого Митрополита Володимира, що він глибоко помилявся до цього часу в тому, що для об’єднання трьох Українських Православних Церков (УПЦ МП, УПЦ КП та УАПЦ) необхідно вжити «канони» для тих в Україні, які «відпали від Церкви», мається на увазі Церкви УПЦ КП та УАПЦ від РПЦ МП. «Наша позиция, - говорит архиепископ Александр, - не меняется. Единство Украинской Церкви может возникнуть только на основе канонов. Хотя хорошо, что у наших братьев, временно отпавших от Церкви, есть понимание того, что без нас говорить о каком-либо единстве невозможно, — заявил газете председатель отдела внешних церковных связей, постоянный член Священного Синода УПЦ МП епископ Александр (Драбинко)».
Але ми віримо, що Владика Олександр змінить свою думку на користь єдності українського православного народу та єдиної Помісної Української Православної Церкви, оскільки й він є одним із самих свідомих українців. А що стосується об’єднання двох братерських Українських Православних Церков УПЦ КП та УАПЦ, то зустрічі делегацій обох сторін продовжуються і завжди завершуються в братерській формі.
Згідно повідомлення офіційного веб-сайту УПЦ КП «Церква-інфо», http://www.cerkva.info/ від 28.10.2011-го року, писалося, що: «…27 жовтня 2011 р. за попередньою домовленістю на території Михайлівського Золотоверхого монастиря, в залі засідань Вченої ради КПБА, відбулося перше спільне засідання комісій, утворених Священним Синодом Київського Патріархату і Архієрейським Собором УАПЦ для ведення діалогу про об’єднання. З боку Київського Патріархату в засіданні взяли участь голова Комісії митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, єпископ Переяслав-Хмельницький і Бориспільський Епіфаній, єпископ Богуславський Євстратій. З боку УАПЦ в засіданні взяли участь голова Комісії митрополит Галицький Андрій, митрополит Львівський Макарій, єпископ Житомирський і Поліський Володимир, єпископ Львівський і Самбірський Іоан, єпископ Вишгородський і Подільський Володимир. На першому засіданні учасники комісій обмінялися думками з широкого кола питань щодо історії та сьогодення Українського православ’я, а також обговорили різні пропозиції щодо можливих шляхів об’єднання Київського Патріархату і УАПЦ. За підсумками обговорення було складено перелік пропозицій для їхнього відображення у підсумковому документі спільного засідання. Після обіду відбулося друге засідання, на якому ієрархи двох Церков розглянули і погодили текст підсумкового документу. У 10 пунктах документу зафіксовано як загальне узгоджене бачення щодо об’єднавчого процесу, так і конкретні пропозиції щодо подолання існуючого церковного розділення. Після затвердження підсумкового документу Предстоятелями Київського і УАПЦ він має бути винесений на розгляд у обох Церквах, зокрема на обговорення на єпархіальних зібраннях. За підсумками розгляду і обговорення повинно відбутися наступне спільне засідання комісій. Підсумковий документ у двох екземплярах був підписаний всіма учасниками засідання, після чого було зроблено спільну фотографію».


Українська Церква об’єдналася в співчутті та молитві за Блаженнійшого Митрополита Володимира (УПЦ МП)

Засідання двох Комісій УПЦ КП та УАПЦ


Українська Церква об’єдналася в співчутті та молитві за Блаженнійшого Митрополита Володимира (УПЦ МП)

Спільне фото членів двох Комісій


Українська Церква об’єдналася в співчутті та молитві за Блаженнійшого Митрополита Володимира (УПЦ МП)
Але необхідно нагадати й про «Роздуми єпископа Львівського і Самбірського Іоанна перед початком засідання об’єднавчої Комісії…» (УАПЦ), які були надруковані на веб-сайті http://uaoc-ls.com/ від 25.10.2011-го року. «Коли ми сьогодні говоримо про нашу країну та її народ, мусимо усвідомити наступне: наше суспільство серйозно хворе! Політичні протистояння, економічна нестабільність, негаразди у духовному житті – це ставить під загрозу не тільки існування України, як незалежної держави, але і само існування українців, як нації. Українська політична та інтелектуальна еліта нездатна визначити шлях розвитку суспільства, бо одні вбачають вихід у зближенні із Заходом, інші – зі Сходом. Деякі виношують ідеї сепаратизму…Не кращий стан також у Церковному середовищі. Колиска Православ’я, Мати городів Руських – Київ, зробився полігоном, на якому проводять експерименти, знущаючись над людськими душами, їх проводять не з метою лікування та виправлення, а з чіткою метою нашого занепаду та духовної загибелі. Ось такою стала реальність сьогодення! Цей занепад спостерігаємо і ми – єпископи, часто про нього говоримо повчаючи інших, але ніякого кроку до виправлення не робимо. Змін на краще майбутнє не передбачається, їх практично ні в чому не видно... За сприянням Церкви, провести передвиборні перегони та отримати на них перемогу, вони знову твердо запевнять нас у прекрасному майбутньому, що пов’язане виключно з ними. Сьогодні усі свідомі православні українці завмерли з запитанням: Що може принести Україні багатоочікувана зустріч наших Церковних представництв? Чи буде ця зустріч плідною, чи, як зазначають в інтернеті оглядачі, відбудеться «Черговий ритуальний танец»? Це буде залежити тільки від одного: Наскільки ми, українські православні єпископи УАПЦ та УПЦ КП, щиро бажаємо доброго майбутнього для нашої, так очікуваної, Помісної Української Православної Церкви та нашої Української Держави! На мою думку, сьогодні розмова наша піде про об’єднання не просто якихось певних людей, а про реальне об’єднання штучно роз’єднаних гілок Православної Церкви в Україні – Єдиної, Святої, Соборної і Апостольської. Не будемо сьогодні говорити про причини її роз’єднання. Запевняти, що хтось поганий, а хтось інший – чесний, хороший… Особисто на нас з Вами, дорогі Владики, лежить виняткова відповідальність. Сьогодні, волею долі, нам переданий найбільший скарб – Українське Православ’я, тому тягар доленосної відповідальності лежить на кожному з нас… Ця Церква – є та сама, яку заснував Господь наш Ісус Христос, Котрий приніс себе в Жертву за спасіння роду людського… Сьогодні зібралося нас 10 єпископів двох гілок Православної Церкви в Україні, тож нікому іншому, а саме нам доручена найвища відповідальність за майбутнє. Одночасно, не менш важливим на мою думку, було б зробити заяву до наших одновірних братів з УПЦ МП, багато яких також переживають за долю Православної Церкви в Україні. Звернутися по- братерськи, не беручи до уваги окремих гострих кутів, іноді принижень стосовно нас. Брати єпископи, ми всі є православними. Любимо і боїмося Господа Бога нашого… Та бажаємо добра і процвітання нашій дорогій державі Україні. І, якщо навіть деколи ми були не праві в наших поспішних висновках або висловах, простіть нам великодушно. Об’єднуймося заради конструктивного обговорення надзвичайно важливих проблем сьогодення, а питання суду – залишимо Тому, Хто має право судити – Господу нашому Ісусу Христу. Із братнім смиренням та з тривогою за майбутнє: єпископ Львівській і Самбірський Іоанн (Швець).
І на закінчення своїх думок, хочеться вірити, що й Московський Святійший Патріарх Кирило зрозуміє і ввійде в духовний стан українського православного народу й прийме рішення відпустити від своєї Російської Православної Церкви Московського Патріархату нашу древню Руську, тобто Українську Православну Церкву з центром у Києві для самовизначення і без втручання тих, так званих, політичних сил в Україні, які хитають наш єдиний український корабель для його потоплення, догоджаючи своїм начальникам з-за кордону, щоб не було в нашій суверенній незалежній державі єдиної Помісної Української Православної Церкви. Але вони глибоко помиляються, бо Україна все рівно буде мати свою Помісну УПЦ.


Адріан, Митрополит Московський і Богородський

Українська Церква об’єдналася в співчутті та молитві за Блаженнійшого Митрополита Володимира (УПЦ МП)


Українська Церква об’єдналася в співчутті та молитві за Блаженнійшого Митрополита Володимира (УПЦ МП)

Патріарх Вселенський і Константинопольський Варфоломій та Патріарх Московський Кирило

 

Hosting Ukraine

 

@ 2011 Прес-центр Богородської єпархії