Головна: - e-mail: mitropolet@mail.ru - http: //eparhija.com.ua - Skype: mitropolet


Категорії Новин


Новини

Керуючий Єпархією


Богородська єпархія УПЦ


Медіа

Документи

Газета


Проповіді і проповідники


Календар богослужінь


Контакти


МолитваГолодомор та геноцид в радянські часи з відеофільмамиУкраїнські історичні та народні трагедійні пісні і думиУкраїнські історичні думи козацької доби з відеофільмамиП'єси та спектаклі художнього та комедійного змісту з відеофільмами


 

У вигляді календаря

«    січня 2022    »
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

У вигляді списку

Квітня 2020 (2)
Березень 2020 (3)
Грудень 2019 (2)
Червень 2019 (3)
Березень 2019 (5)
Лютий 2019 (3)
 

 

Hosting Ukraine

 

Богородська єпархія УПЦ КП » Документи » Послання » РІЗДВЯНЕ ВІТАННЯ МИТРОПОЛИТА АДРІАНА 6-го січня 2012 року українською мовою, а російською, вітання розміщене вище

РІЗДВЯНЕ ВІТАННЯ МИТРОПОЛИТА АДРІАНА 6-го січня 2012 року українською мовою, а російською, вітання розміщене вище

Автор: mitropolit от 6-01-2017, 01:23
Ваша Святість, Преосвященні Владики всіх Православних Церков світу та особливо, УПЦ Київського Патріархату, священнослужителі, отці, брати і сестри у Христі, друзі!

РІЗДВЯНЕ ВІТАННЯ МИТРОПОЛИТА АДРІАНА 6-го січня 2012 року українською мовою, а російською, вітання розміщене вище
Я вас усіх щиро вітаю з Різдвом Христовим, Новим Роком та Богоявленням Господнім.
Нехай же довгоочікуваний Богомладенець, кожному із нас принесе радість, мир, злагоду, однодумність, сміливість духу, любов до національної культури, мови, рідної єдиної Вітчизни і саме головне – Божу Благодать для сердець і душ, заради вічного життя у Царстві Небесному!
Я ніколи не забуду інтерв’ю скульптора в радянські часи Євгена Вучетича, родом з Дніпропетровщини, який писав про Богомладенця Пречистої Богоматері. «Він сидить на її руках, як пташка, яка в любу мить зможе випурхнути з обіймів Своєї Матері. Він каже людям: «Беріть Мене, зустрічайте Мене, бо Я й прийшов від Отця Небесного для того, щоб Вам послужити. Не ви Мені, але Я вам, щоб і ви так поступали. Ваше життя на землі буде легке, світле, тепле, а саме головне, ви будете впевнено йти на примирення з Творцем Неба і Землі».
Дорогі мої Божі люди! Любіть і поважайте один одного, згідно Заповідей Христових. Тікайте від хамства, лінивства, лицемірства, хитромудрості, заздрості, користолюбства, жадоби, кар’єризму, наговорів та всяких різних спокус, а заповнюйте своє життя євангельським благочестям. Будьте чим далі від пліток, якими захоплюються деякі архієреї, духовенство та парафіяни. Вони можуть годинами просиджувати, щоб почути новий наклеп на свого брата чи сестру у Христі.
І все ж таки ми віримо, що якщо у Вітхому Завіті обраним народом був єврейський, тобто юдейський, то в Новому Завіті ним є багатостраждальний, мученицький, талановитий український народ.
А якщо ми всі з цим згідні, то й кожен з нас зобов`язаний жити один для одного, щоб земні муки залишились в цьому тимчасовому світі. В новий же, Божий світ, ми понесемо саме чисте, зоряне, як сонячне проміння, освітлюючи шлях до Царства Небесного кожній людині.
В наш час немає жодного православного народу, щоб так страждав від чужинців по вірі, по національним ознакам і по відданості своїй Вітчизні, як ми, українці.
В Україні є три основні Православні Церкви: це – УПЦ МП, УПЦ КП і УАПЦ.
Але нажаль, між ними до цього часу існують якісь пусті і нецерковні розлади, які нас розділяють. Хтось із нас основне духовне життя для себе черпає від РПЦ Московського Патріархату, від братерської Росії. Але ми не раз чули звідтіля приниження наших Президентів, політичних і культурних діячів, та й взагалі українського народу, який є, як мов, другим ґатунком в порівнянні з ними.
Та тільки я не зовсім згоден з цим визначенням. Бо, будучи керуючим Московсько – Богородською єпархією УПЦ Київського Патріархату, мої парафіяни, незалежно від національної належності, є дуже прихильними до всього київського, особливо, до древньої Київської Русі.
Значить не всі росіяни є критиками нашого українського народу. Адже ж в Росії постійно мешкає біля 13-ти мільйонів українців і, вони теж заслуговують на вітання, як з Різдвом Христовим, так із Святою Пасхою, Воскресінням Христовим. Нажаль, вони забуваються в Україні першими особами, як державними так і церковними, бо українці за океаном їх більше приваблюють. Бо ті, матеріально багаті, а ці, ледве зводять кінці з кінцями.
Але прислів’я завжди має свою силу. Не рий яму нікому і сам в неї не впадеш. В останні часи, я дуже радів, що декілька разів відбувались зустрічі делегацій двох Українських Православних Церков: УПЦ КП та УАПЦ. Але знову ж таки сила зла й тут спрацювала.
Колись, на початку 90-х років ХХ-го століття був сильний громадський Народний Рух, якого потім наші вороги роздробили й розстрочили на шматки. Це ж саме відбувається і в наших рідних Українських Православних Церквах.
Хіба ж це можливо, щоб на перемовинах на перше місце ставилось питання про Предстоятелів, а потім тільки, як мов, повинні говорити про об’єднання.
На мою думку, на перше місце треба ставити ті питання, які будують вічність для нашої Церкви, а не про кар’єру для нових людей.
Треба дбати про Святая – Святим, що шліфує кожну людину на землі, в тому числі й вічну нашу неньку – Україну, єдину Помісну Українську Православну Церкву з центром у Києві.
Треба об’єднатися, а потім вже, коли створимо одну єдину церковну сім’ю, тоді й вирішимо, якого достойника обрати з нашого українського народу, який стане духовним батьком для кожної нашої православної родини.
Але мені прикро є до цього часу, що моя центральна і східна Україна є не заміченою частиною в нашій державі церковними керівниками.
Якими зусиллями мені доводилось боротися за кожну новостворену парафію УПЦ КП на Запорожчині, Харківщині, а потім і на Дніпропетровщині протягом 17-ти років з 1994-го по 2009-й роки.
В цих же умовах мені було дуже тяжко знаходити і священнослужителів для цих парафій, оскільки Духовні семінарії та академії УПЦ КП забезпечували й до цього часу поповнюють кадрами тільки свої єпархії, на території яких існують ці учбові заклади. Тому й приходилось вчити та готувати церковні кадри з робочих і селян, комбайнерів і трактористів, що повинно бути соромно учбовому Комітету нашої Церкви (Голові Синодального управління у справах духовної освіти УПЦ КП).
Ось чому у м. Дніпропетровську моїми зусиллями на території Петро – Павлівського храму був розбудований комплекс будівель для Духовного церковно – хорового училища, для якого ще в 1995-му році була отримана державна реєстрація, а також письмове рішення Священного Синоду УПЦ КП з благословення Святійшого Патріарха Філарета з тим, щоб це Училище перетворилось в Духовну семінарію згідно мого прохання.
Але, нажаль, ніхто мене не підтримав в цьому задумі. Бо окрім будівель, потрібні були ще й сильні викладацькі кадри, оскільки в моїй Дніпропетровській єпархії не вистачало священнослужителів з вищою богословською та державною освітою.
Тому, для втілення моєї мети, необхідна була солідарність всіх архієреїв УПЦ Київського Патріархату, особливо багатих єпархій нашої Церкви. Нажаль, так склалося, що ці єпархії, в основному є на самому заході нашої держави. Це – Львівська, Рівненська, Волинська, Тернопільська, Івано – Франківська, Чернівецька, Хмельницька та на півночі, Київська.
Саме в цих західних єпархіях, в тому числі і в Київській, розміщені духовні учбові заклади, окрім Хмельницької області.
Але, ці єпархії не поспішають допомагати східним і центральним єпархіям УПЦ КП ні фінансово, ні своїми випускниками, щоб задовольняти наші парафії грамотними священнослужителями. Навпаки, ці випускники поспішають, але не до місіонерства, а за кордон, «на заробітки». Так і деякі архієреї цих єпархій. Вони по іншому «купаються» в багатствах та в розкошах, забуваючи про Заповіді Божі і про свою загальну справу в розбудові єдиної в Україні Помісної Православної Церкви, для яких не повинно бути ні заходу ні сходу, ні півночі, а ні півдня.
Скільки разів я ставив питання на Священному Синоді про «шефство» багатих єпархій УПЦ КП над бідними, на сході і в центрі України, яких є 17-ть. Це Луганська, Донецька, Харківська, Сумська, Полтавська, Дніпропетровська, Запорізька, Кримська, Херсонська, Миколаївська, Одеська, Кіровоградська, Черкаська, Вінницька, Закарпатська, Житомирська та Чернігівська. Але багаті не прислухались. Вони опинилися в сліпоті, тому й не бачать церковної трагедії на сході і в центральній Україні. Моє прохання перейшло в сміх та в приниження, чого я від своїх співбратів, своєї ж Церкви, цього не чекав.
Чому ці 17-ть єпархій УПЦ КП є бідними? А тому, що на їх територіях дуже сильні традиції УПЦ Московського Патріархату, хоч архієреї і духовенство в цих областях і районах є українці із західної частини України.
Але нам треба всім замислитись над ведінням Божим преподобного Серафима Саровського на початку ХІХ-го століття, що Господь знищить всю Російську Православну Церкву, що й сповнилось лише через сто років руками більшовиків, ленінців і сталінців.
Тому, зустрічаючи і святкуючи Різдво Христове, я ще раз бажаю кожному собрату, братам і сестрам у Христі дбати про майбутнє не на словах, а на ділі, тут на землі, щоб отримати вічне життя. Бо потім, як писав Цар Давид, у гробі не буде покаяння.
Отже, поміняємо «Лексуси», «Крайслери», «Інфініті» та інші багатомільйонні автомобілі на будинки для людей похилого віку, на безкоштовні їдальні для бідних, голодних і нещасних людей, а також на лікування тяжко хворих, які не мають жодної копійки на своє виліковування.
Тож нехай Господь Всемилостивий, як вселюблячий Батько свого створеного народу завжди буде з нами, щоб перемагати всяке зло заради Правди Божої і Небесного Божественного вічного життя!


Зі щирою повагою до Вас – Митрополит Адріан

_____________________________________________________________________________________________________________________________
Переглядів на веб-сайті Митрополита Адріана Богородсьої єпархії УПЦ КП на 22:00, 06.01.2017-го року: українською мовою – 25.620, а російською мовою - 173.270. http://www.eparhija.com.ua/index.php?newsid=192
___________________________________________________________________________________________________
Ми пропонуємо читачам веб-сайту Митрополита Адріана Богородської єпархії УПЦ КП Різдвяне Послання Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси - України Філарета, яке розміщене на офіційному веб-сайті УПЦ КП: http://www.cerkva.info/

 

Hosting Ukraine

 

@ 2011 Прес-центр Богородської єпархії