«    жовтня 2019    »

Богородська єпархія УПЦ КП » Новини » Богородської єпархії » Про чергові богослужіння Митрополита Адріана та про VI-й З’їзд ОУР у Москві

Автор: mitropolit от 5-06-2012, 23:20
Дорогі брати і сестри у Христі, вельмишановні читачі нашого веб-сайту українською та російською мовами.

Ми готуємо матеріали про Богослужіння Митрополитом Адріаном на парафіях Московсько – Богородської єпархії з кінця квітня до початку червня місяця, куди ввійдуть дані про урочисті свята на святителя і чудотворця Миколая (22-го травня), на Віддання Святої Пасхи (23-го травня), на Вознесіння Господнє (24-го травня) та особливо, про служби в Троїцьку Поминальну суботу та на Святу Трійцю.

Про чергові богослужіння Митрополита Адріана та про VI-й З’їзд ОУР у Москві

Хресний хід навколо храму в День Святої Тройці на честь престольного дня.

Також готуємо просторий матеріал про VI-й З`їзд ОУР (Об’єднання Українців Росії), який відбувся 26-го травня 2012-го року в Українському Культурному Центрі м. Москва, вул. Старий Арбат, б. 9, на якому Митрополит Адріан приймав участь будучи Головою осередку ОУР в Ногінському регіоні Московської області.

Про чергові богослужіння Митрополита Адріана та про VI-й З’їзд ОУР у Москві

Митрополит Адріан та високий гість із Києва, письменник і Голова «Просвіти» пан Павло Мовчан на З’їзді ОУР у Москві 26.05.2012-го року.

______________________________________________________________________________________________________________________________________________

Зараз ми розміщуємо статтю пані Катерини Марійчук, члена української діаспори у Москві, яка була на богослужіннях у дні Святої Тройці у м. Ногінську Московської області і висловила свої враження про особливе свято.
Ця стаття надрукована на веб-сайті «Кобза» http://kobza.com.ua/. Ми її вирішили передрукувати й розмістити на своєму веб-сайті.

05.06.2012

Благодатний Острів.

Про чергові богослужіння Митрополита Адріана та про VI-й З’їзд ОУР у Москві
Про те, що в місті Ногінську є Українська Церква я знала давно. http://eparhija.com.ua/
Року десь з 2007. Знала, що була пророблена титанічна праця, і що вона дала результат. Був величний храм, була гімназія, було багато прихожан. На свята в Храмі співала Українська народна хорова капела Москви.
Оце я знала. Це було, та загуло. Вітром заздрості вимело і геть начисто вивітрено український дух в Храмі, який став відтоді належати вже іншій, не українській Церкві.
Дуже важливо зауважити, що господарі, яких було вивітрено з храму, належали до Московського патріархату. http://eparhija.com.ua/bogorodsk1.html
Ось таким шаленим вітром, згуртований, злагоджений колектив, де не всі були українцями, було занесено в приміщення заводу Савви Морозова на вулицю Радянської Конституції, 17.
Вдумайтесь, скільки парадоксів в одному реченні.
Фабрика Савви Морозова, який на свої кошти «живив» революцію, щоб вона потім вижила його зі світу, щоб забрала його фабрику, що вже на вулиці Радянської Конституції, щоб через багато років в тому будинку знайшла прихисток Українська Церква, але вже Київського Патріархату.
В квітні 2011 року українська молодь Росії провела свій перший Форум. І вперше на Форумі я побачила батюшку. Дуже гарного на вид, дуже уважного до всіх, хто щось йому розповідав, з дуже теплими та люблячими людей очима, але з профілем вольової, крицевої Людини. То був Митрополит Адріан.
Потім був в Культурному Центрі Конгрес, де ми вибирали нового голову «Українців Росії», де я вдруге зустрілась з Владикою Адріаном.
Є рідкісний вид Людей, до яких зразу ж можна сміливо звернутись за порадою, допомогою… Владика з таких.
Люди звертались до Нього, і я теж.
Кілька разів за літо ми з сином намірялись поїхати в Ногінськ на службу, та все не складалось.
А тут, буквально раптом, запропонувала сину поїхати в неділю в Ногінськ.
- Давай.
…Нинішній Український Храм, то не окрема споруда, а частина отої фабричної Морозовської будівлі.
Перше, що кинулось в очі, то орнаменти, якими оздоблено навколо вікон, дверей.
Я подібне бачила на стародавніх фресках.
А друге… друге зразу ж дало мені відчути, що я дома.
Вище згадувала про уважні очі Владики, але у всіх, хто був в Храмі, були точно такі ж уважні, доброзичливі очі.
Я вперше, за свої пів віку запитувала в Храмі, і тут-же одержувала відповідь.
І хоч ми запізнились на службу, і на сповідь, та Матушки,що працюють в Храмі Самі сказали, що все уладять. І попросили батюшку Дмитрія, щоб прийняв нас до сповіді, і Він так, ніби-то чекав тільки на нас, вислухав нас.
Батюшка Дмитрій нагадав мені козацьких священників, що при нагоді стануть плече до плеча,щоб захистити слабших.
Уявіть собі, вже пізніше, узнала, що Батюшка Дмитрій з ЗАПОРІЖЖЯ.
Третє враження. Ніхто не ходив з підносом, не тикав людям під бік, щоб «мали совість і діставали гаманці», як ото проходить постійно в храмі, в який я ходжу.
І коли на кінець служби кинула оком на піднос з пожертвами, то там зовсім не було гори бумажних грошей, які аж рукою притискають, щоб не розсипались, як ото в уже згаданому мною храмі.
Четверте здивування. Сорокоуст. В відвідуємому мною храмі сорокоуст коштує …. 1000 руб. Мотивація така – будують храм.
Тут сорокоуст, вірніше 50 днів, як мене поправили – 150 руб.
П»яте, що мене геть «вивело», і лід мого серця топився сльозами.
Єднання. Відчуття однієї сім»ї.
Владика Адріан, і ще четверо священників вийшли до людей, стали серед нас і молили святих за віру православну, за людей, за країну, в якій живемо,… за Росію….
Велика шана Владиці за те шо він зміг згуртувати такий могутній колектив, якого я не бачила ні де на білому світі.
Відвідала Храм, молилась, сповідалась, їла разом з прихожанами
подолянка Катерина Марійчук.

Про Зелені Свята в Свято-Троїцькому православному храмі далі буде.

alt=