Головна: - e-mail: mitropolet@mail.ru - http: //eparhija.com.ua - Skype: mitropolet


Категорії Новин


Новини

Керуючий Єпархією


Богородська єпархія УПЦ


Медіа

Документи

Газета


Проповіді і проповідники


Календар богослужінь


Контакти


МолитваГолодомор та геноцид в радянські часи з відеофільмамиУкраїнські історичні та народні трагедійні пісні і думиУкраїнські історичні думи козацької доби з відеофільмамиП'єси та спектаклі художнього та комедійного змісту з відеофільмами


 

У вигляді календаря

«    січня 2020    »
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

У вигляді списку

Грудень 2019 (2)
Червень 2019 (3)
Березень 2019 (5)
Лютий 2019 (3)
Січень 2019 (1)
Квітня 2018 (2)
 

 

Hosting Ukraine

 

Про реорганізацію УПЦ МП

Автор: mitropolit от 13-08-2012, 23:23
Про реорганізацію УПЦ МП
Прес-служба Московсько – Богородської єпархії Української Православної Церкви (КП) друкує лист Митрополита Адріана до Архієпископа Антонія, керуючого справами Української Православної Церкви (МП), який очолив реорганізацію Київської Митрополії і про що було надруковано на веб-сайті «Релігія в Україні» та на веб-сайті «Православіє в Україні».
_____________________________________________________________________________________________________________________________
13.08.2012-го року
Його Високопреосвященству, Високопреосвященнійшому Антонію
Архієпископу Бориспільському,
керуючому справами Української Православної Церкви (МП),
Ректору Київської духовної академії і семінарії


Ваше Високопреосвященство !


Уважно слідкуючи за благодатним життям Вашої Української Православної Церкви в єднанні з Московським Патріархатом, хочеться особисто подякувати Вам за Вашу невтомну працю, яка облегшує керування всією повнотою УПЦ, Блаженнійшому Митрополиту Володимиру, Предстоятелю Української Православної Церкви.
Згідно повідомлення на веб-сайті «Релігія в Україні» про «реорганізацію Київської Митрополії» від 9-го серпня 2012-го року, зрозуміло, що Блаженнійший Митрополит Володимир разом зі своїми вірними помічниками продовжує розбудовувати Українську Православну Церкву в незалежному руслі, що дає підґрунтя всім Українським Православним Церквам, як УПЦ КП, так і УАПЦ думати й надіятись на духовне і національне єднання і об’єднання всіх трьох Церков в єдину Помісну УПЦ.
Але, мене, як члена української діаспори і громадянина Російської Федерації, так і архієрея Української Православної Церкви (КП) дуже давно цікавить ще ширше питання, про яке не йде мова у Вашій великій програмі про реконструкцію Київської Митрополії.
В цій програмі не йде мова про українців закордоном, і в першу чергу, в Росії, де їх мешкає по різним джерелам від 5-ти до 13-ти мільйонів чоловік.
Українці в Росії не мають жодного типового храму і навіть пристосованого приміщення під православний храм УПЦ, в чому має великий успіх РПЦ МП в Україні.
Адже три Лаври, сотні монастирів і десятки тисяч соборів і храмів належать не Україні і українському народу, а Московському Патріархату, центр якого знаходиться в столиці Росії, а не у Києві.
Тому, оскільки Російська Православна Церква має великий успіх в Україні, то мабуть прийшов час сказати своє слово і Українській Православній Церкві про своє життя, як в Москві, так і по всій Росії, де мешкають українці.
Нажаль, вони не мають не тільки жодного українського храму, але й жодної середньої і початкової школи, жодного театру і кінотеатру, жодної газети і журналу, жодного телеканалу і передачі по радіо.
І ось тут, Ваше Високопреосвященство й повинні Ви показати свою любов і відданість до православних українців не тільки в Україні, але й в Росії.
Скільки разів я пропонував всім разом будувати церковно-духовне життя українського народу в Російській Федерації, і ні на жодний лист по цій темі я не отримував відповідей.
Добре. Ви продовжуєте вважати нас якимись там, «розкольниками» чи «відступниками» і не послідовниками ідей Харківського собору УПЦ МП, який відбувся 20-ть років тому.
Адже, що його підтримувати, коли Ваша сучасна праця повторює ту ж саму програму, яка була запланована ще у 90-ті роки Митрополитом Київським і Галицьким, Патріаршим Екзархом всієї України Філаретом.
Значить, на Вашу думку, він не вірним шляхом здобував автокефалію для українського народу і для всієї України? А Ви вірним… Адже Харківський собор перекреслив всі ті набутки, які були закріплені на Помісному Соборі Української Православної Церкви Московського Патріархату на чолі з Блаженнійшим Митрополитом Київським Філаретом з 1-го по 3-тє листопада 1991-го року. Так чи не прийшов час посоромити себе і сказати правду собі в вічі: досить нам лукавити і щось вишукувати чи придумувати якийсь там «велосипед», який давно вже створений ще в 90-ті роки ХХ-го століття.
У зв’язку з цим, ми, православні українці в Російській Федерації радимо Вам залишити своє ім’я в історії України, щоб воно було прославлене працями на користь нашої незалежної суверенної держави і всього українського православного народу, який має давнє минуле від скіфів і сарматів, до Київської Русі і самостійної України. І щоб всі пам’ятали, від архієреїв і священиків до парафіян і всіх мирян в Україні, що Хрещення відбулось у древньому першопрестольному Києві, а не у Москві, якої ще й близько не видно було на горизонті, бо вона народиться через п’ять століть після Київської держави, будучи «онучкою» нашої древньої української «бабусі».
Так будемо ж патріотами своєї країни і Української Вітчизни, а не яничарами – перевертнями та злими і войовничими її дітьми.
Все ж таки надіємось, що Ваше Високопреосвященство прислухається до думок українців в Російській Федерації і разом з архієреями Української Православної Церкви поставите питання перед керівництвом Російської Православної Церкви Московського Патріархату (Російської, а не Руської) про долю нашого народу в цій братерській державі, заради духовного і національного існування наших людей.
Особливо, Ви повинні захистити чесне і світле ім’я свого клірика, члена Української Православної Церкви протоієрея Юрія Шевченка, екс-міністра охорони здоров’я Російської Федерації, яке чомусь стало в неповазі в цій країні.
Надіємось, що Ви не зобидитесь на нас за цей прямолінійний лист, але зробите якісь висновки, щоб українці в Росії пам’ятали Вас і всіх Ваших собратів на чолі з Його Блаженством, Блаженнійшим Митрополитом Київським і всієї України Володимиром не злим, а шевченківським тихим і вдячним словом.


Зі щирою повагою до Вас – Митрополит Адріан (УПЦ КП)

_________________________________________________________________________________________________________________________________

До цього листа ми додаємо письмове повідомлення на веб-сайті «Релігія в Україні» на тему: «Митрополит Володимир розпочав реорганізацію Київської Митрополії», а також матеріал в оригіналі УПЦ «Православіє в Україні» про вдосконалення роботи Київської Митрополії.
_________________________________________________________________________________________________________________________________
Про реорганізацію УПЦ МП
Митрополит Володимир розпочав реорганізацію Київської митрополії

9 08 2012
Про реорганізацію УПЦ МП
Керуючий справами Української Православної Церкви архієпископ Бориспільський Антоній (Паканич) розповів в інтерв'ю Православію в Україні, що сьогодні обсяг роботи, яку має регулярно виконувати Київська митрополія, постійно збільшується, тому глава УПЦ митрополит Володимир поставив перед нею завдання вдосконалити свою роботу, повідомляє "Релігія в Україні".
"Я кілька разів детально обговорював із Блаженнішим можливі кроки для досягнення цієї мети", -- сказав архієпископ Антоній. -- Під час цих обговорень Блаженніший сформулював два важливих завдання. На думку Його Блаженства, слід, по-перше, суттєво розвинути структуру Митрополії, створити в ній нові підрозділи, які б відповідали за різні напрямки роботи. А по-друге, необхідно сформувати в Митрополії колектив професіоналів, фахівців своєї справи".
Після кількох консультацій глава УПЦ видав указ про реорганізацію Київської митрополії. У структурі митрополії тепер створені наступні підрозділи: адміністративний апарат, виконавчий секретаріат, інформаційно-аналітична служба, прес-служба, юридична служба, фінансово-господарська служба, відділ кадрів і референтура.
Архієпископ Антоній розказав про нові структури. Так, завдання адміністративного апарату полягає, насамперед, у координації взаємодії між іншими підрозділами у структурі митрополії. Глава адміністративного апарату безпосередньо контролює діяльність канцелярії Київської митрополії. Крім того, адміністративний апарат повинен забезпечувати взаємодію з Синодальними установами та єпархіальними управліннями і налагоджувати взаємовідносини з державними і суспільними організаціями. Указом митрополита Володимира на посаду глави адміністративного апарату Київської митрополії призначено протоієрея Володимира Коцабу. Виконавчий секретаріат буде займатися церковними справами Києва і Київської області. До складу секретаріату входять секретар по місту Києву та секретар Київської єпархії. Ці посади, відповідно, займають священик Андрій Романов та протоієрей Костянтин Пилипчук.
Щойно створена Інформаційно-аналітична служба Київської митрополії займається регулярним моніторингом засобів масової інформації та аналізом подій, які відбуваються в церковному житті як в Україні, так і за її межами. Аналіз тенденцій, характерних як для церковного, так і для суспільного життя має стати фундаментом для прийняття зважених рішень з актуальних питань. Очолив інформаційно-аналітичну службу Володимир Бурега, проректор з наукової роботи Київської академії і семінарії УПЦ. У складі інформаційно-аналітичної служби також працюватиме відділ референтури, завдання якого полягає у підготовці заяв, вітальних слів, інших офіційних текстів, які будуть оприлюднюватися з благословення Предстоятеля УПЦ.
Прес-служба має оперативно висвітлювати важливі події, що відбуваються в митрополії, коментувати поточні питання церковного та суспільного життя, виконувати доручення Керуючого справами Української Православної Церкви. Прес-секретарем Київської митрополії призначено протоієрея Ігоря Базаринського.
Коло обов’язків юридичної та фінансово-господарської служб зрозуміло з їх назв. Зараз відпрацьовується кадрове наповнення цих підрозділів. Крім того, до роботи в Митрополії можуть долучатися (на громадських засадах) кваліфіковані радники з різних питань. Наприклад, із питань освіти і науки, з міжнародних відносин, із питань будівництва та архітектури тощо.
На запитання кореспондента, що "всі новопризначені співробітники Київської Митрополії — це фактично ті, хто допомагав Вам у Київській духовній академії. Вже навіть доводилося чути, що тепер Управління справами Митрополії фактично злилося з адміністрацією КДА", архієпископ Антоній, зокрема, відповів: "Духовні школи для того й існують, аби готувати не тільки майбутніх священнослужителів, але і співробітників органів церковного управління. І, як на мене, залучення викладачів Академії та членів академічної адміністрації до роботи в Київській Митрополії дозволяє запобігти досить небезпечного розриву між духовною школою та реальним церковним життям".
_________________________________________________________________________________________________________________________________

Про реорганізацію УПЦ МП

Архієпископ Бориспільский Антоній: «Блаженніший Митрополит Володимир поставив завдання вдосконалити роботу Київської Митрополії»

08 Август 2012 12:46
Про реорганізацію УПЦ МП
З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира у Київській Митрополії Української Православної Церкви нині проводиться реорганізація. Зокрема, у складі Митрополії створюються нові підрозділи, які мають відповідати за різні напрямки роботи.
Які завдання поставлені Предстоятелем Української Православної Церкви перед Митрополією? Чому відбувається реорганізація, та які функції мають виконувати новостворені органи? З цими питаннями інтернет-портал «Православіє в Україні» звернувся до Керуючого справами Української Православної Церкви архієпископа Бориспільського Антонія.
— Владико, у травні 2012 року Ви були призначені на посаду Керуючого справами Української Православної Церкви. Розкажіть, будь ласка, які зміни з того часу відбулись у Київській Митрополії?
— Перш за все, слід пояснити, що відповідно до нашого діючого Статуту, Київська Митрополія — це адміністративний центр Української Православної Церкви, який очолює особисто Митрополит Київський і всієї України. До складу Київської Митрополії входять структури, які безпосередньо підпорядковуються Київському Митрополиту. Серед них центральне місце займає Управління справами Української Православної Церкви, яке допомагає Блаженнішому Митрополиту у виконанні ним обов’язків Предстоятеля.
Крім того, слід пам’ятати, що Митрополит Київський є не тільки Предстоятелем Української Православної Церкви, але й правлячим архієреєм Київської єпархії. Тому Київська Митрополія як адміністративний орган займається й усіма справами, пов’язаними з церковним життям міста Києва і Київської області.
Сьогодні обсяг роботи, яку має регулярно виконувати Київська Митрополія, постійно збільшується. Це і регулярні контакти з архієреями та єпархіальними органами управління, і взаємодія з Синодальними установами, і вирішення питань церковно-державних відносин, і питання, пов’язані з висвятою духовенства для парафій Київської єпархії, і багато інших справ. Тому Блаженніший Митрополит Володимир поставив перед нами завдання вдосконалити роботу Київської Митрополії.
Я кілька разів детально обговорював із Блаженнішим можливі кроки для досягнення цієї мети. Митрополит Володимир має величезний досвід адміністративної роботи. Нагадаю, що свого часу він займав посаду Керуючого справами Московської Патріархії. Крім того, вже два десятиріччя він стоїть на чолі Української Православної Церкви. Тому поради Його Блаженства мають для мене ключове значення.
Під час цих обговорень Блаженніший сформулював два важливих завдання. На думку Його Блаженства, слід, по-перше, суттєво розвинути структуру Митрополії, створити в ній нові підрозділи, які б відповідали за різні напрямки роботи. А по-друге, необхідно сформувати в Митрополії колектив професіоналів, фахівців своєї справи.
Сьогодні ми стикаємося з численними викликами, на які слід давати продумані та фахові відповіді. Звісно, що Церква в усі часи залишається тотожною Сама Собі. Вона завжди зберігає Священне Передання, яке нам вручене Спасителем світу Господом Ісусом Христом. Однак в кожну епоху перед Церквою постають нові виклики, нові випробування. І ми завжди маємо шукати шляхи для найбільш ефективного виконання місії Церкви.
Отже, після кількох консультацій Блаженніший видав указ про реорганізацію Київської Митрополії. У структурі Митрополії були створені наступні підрозділи: адміністративний апарат, виконавчий секретаріат, інформаційно-аналітична служба, прес-служба, юридична служба, фінансово-господарська служба, відділ кадрів і референтура.
— А Ви можете розповісти, хто тепер чим займається в Київській Митрополії?
— Звісно, можу. Тут немає жодних таємниць. Завдання адміністративного апарату полягає, насамперед, у координації взаємодії між іншими підрозділами у структурі Митрополії. Глава адміністративного апарату безпосередньо контролює діяльність канцелярії Київської Митрополії. Крім того, адміністративний апарат повинен забезпечувати взаємодію з Синодальними установами та єпархіальними управліннями і налагоджувати взаємовідносини з державними і суспільними організаціями.
Указом Його Блаженства на посаду глави адміністративного апарату Київської Митрополії призначено протоієрея Володимира Коцабу. Виконавчий секретаріат буде займатися церковними справами Києва і Київської області. До складу секретаріату входять секретар по місту Києву та секретар Київської єпархії. Ці посади, відповідно, займають священик Андрій Романов та протоієрей Костянтин Пилипчук.
Інформаційно-аналітична служба Київської Митрополії займається регулярним моніторингом засобів масової інформації та аналізом подій, що відбуваються в церковному житті як в Україні, так і за її межами. Аналіз тенденцій, характерних як для церковного, так і для суспільного життя має стати фундаментом для прийняття зважених рішень з актуальних питань. Очолює інформаційно-аналітичну службу Володимир Вікторович Бурега.
У складі інформаційно-аналітичної служби також працюватиме відділ референтури, завдання якого полягає у підготовці заяв, вітальних слів, інших офіційних текстів, які будуть оприлюднюватися з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви.
Прес-служба має оперативно висвітлювати важливі події, що відбуваються в Митрополії, коментувати поточні питання церковного та суспільного життя, виконувати інші доручення Керуючого справами Української Православної Церкви. Прес-секретарем Київської Митрополії призначено протоієрея Ігоря Базаринського.
Коло обов’язків юридичної та фінансово-господарської служб зрозуміло з їх назв. Зараз ми працюємо над кадровим наповненням цих підрозділів. Крім того, до роботи в Митрополії можуть долучатися (на громадських засадах) кваліфіковані радники з різних питань. Наприклад, із питань освіти і науки, з міжнародних відносин, із питань будівництва та архітектури тощо.
Знов хочу підкреслити, що Блаженніший поставив перед нами чітке завдання: залучати до роботи в Митрополії фахівців і постійно підвищувати наш професійний рівень, аби відповідати вимогам, які вимагає від нас сучасний світ.
— Владико, виходить, що всі новопризначені співробітники Київської Митрополії — це фактично ті, хто допомагав Вам у Київській духовній академії. Вже навіть доводилося чути, що тепер Управління справами Митрополії фактично злилося з адміністрацією КДА. Що Ви на це скажете?
— Духовні школи для того й існують, аби готувати не тільки майбутніх священнослужителів, але і співробітників органів церковного управління. І, як на мене, залучення викладачів Академії та членів академічної адміністрації до роботи в Київській Митрополії дозволяє запобігти досить небезпечного розриву між духовною школою та реальним церковним життям.
Якщо уважно поглянути на церковну історію, то нескладно помітити, що протягом останніх століть чимало видатних церковних ієрархів починали своє церковне служіння саме з викладацької та адміністративної роботи в духовних школах. Згадати, хоча б, митрополитів Сильвестра (Косова), Стефана (Яворського), архієпископа Феофана (Прокоповича), святителя Георгія (Кониського), які розпочинали свій шлях із викладацьких посад у Київській колегії (згодом — Академії). І в XIX столітті святителі Філарет (Дроздов), Філарет (Амфітеатров), Інокентій (Борисов) формувалися, перш за все, як видатні діячі духовної освіти.
Сьогодні, у ХХІ сторіччі, ми намагаємося цю традицію продовжувати. Цілком очевидно, що для ефективного церковного служіння необхідно мати добру освіту. А викладачі та адміністрація духовних шкіл — це й є найосвіченіший прошарок церковного народу. При цьому, звісно, що адміністрація Київської академії аж ніяк не може зливатися з Київською Митрополією. Просто зараз в академії канікули, і тому ми маємо певний тайм-аут, аби побудувати нову структуру Митрополії. З вересня, коли почнеться навчальний рік, нам, можливо, прийдеться переглядати і порядок роботи академічної адміністрації.

Бесіду вів Максим Сидоренко
_________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Hosting Ukraine

 

@ 2011 Прес-центр Богородської єпархії