Богородська єпархія УПЦ КП » Новини » Інші новини УПЦ КП » Про інтерв’ю Ректора УБА архімандрита Віктора (Бедь)

Про інтерв’ю Ректора УБА архімандрита Віктора (Бедь)

Автор: mitropolit от 31-03-2011, 17:58
Про інтерв’ю Ректора УБА архімандрита Віктора (Бедь) Про інтерв’ю Ректора УБА архімандрита Віктора (Бедь)
Про інтерв’ю Ректора Ужгородської Богословської Академії архімандрита Віктора (Бедь) дуже багато пишуть, аналізують і оцінюють його глибокий зміст.

В свою чергу Митрополит Адріан висловив й свої подячні слова отцю архімандриту Віктору за його патріотичне і небоязливе міцне слово в захист двох гілок Православних Церков в Україні УПЦ КП та УАПЦ, будучи церковним діячем УПЦ Московського Патріархату.

Його Високопреподобію, Ректору Ужгородської Богословської Академії, професору, архімандриту Віктору (Бедь)

Ваше Високопреподобіє !

Прийміть мою щиру подяку за Ваше об’єктивне рішення у визнанні Таїнств, які були звершені у двох Українських Православних Церков: УПЦ КП та УАПЦ, про що я дізнався з українських веб - сайтів.
Ваш заклик став подібним тій іскрі, з якої обов’язково розгориться полум’я по всій Україні. Інакше так довго незалежна і суверенна Православна Україна не може існувати, оскільки самий перший апостол Христа Спасителя Андрій Первозваний проповідував і сповіщав Царство Боже нашим предкам на території Києва та дніпровських землях, а не в Москві, яка з’явиться на карті через ХІІ - ть століть після освячення нашого краю.
І разом з тим, Москва давно вже має свою автокефалію, хоч і отримала її сумнівними засобами, а древній Київ, який є спадкоємцем і апостольським правонаступником, до цього часу з політичних мотивів російської імперії, СРСР та сучасної РФ, не має.
Ганьба тим керівникам Помісних Православних Церков, які захищають свої власні інтереси, а не справжню помісну Українську Православну Церкву та її братів і сестер у Христі!
Я щиро дякую Вам, Ваше Високопреподобіє, за Вашу сміливість і в якійсь мірі, саможертовність заради нашої рідної Української Вітчизни, яка стала врешті-решт незалежною і суверенною державою та на користь єдиної в Україні Помісної Православної Церкви з центром у Києві.
Хочу сповістити Вам, що Ваше інтерв’ю я розмістив в своїй газеті «Православна козацька Січеславщина», яку я Вам зараз пересилаю.
То ж нехай Господь Всемилостивий й надалі укріплює Ваші духовні і фізичні сили, щоб навколо Вас згуртувався весь наш український православний народ, який любить історію своєї країни, українського народу та єдиної Української Православної Церкви Київського, а не Московського чи іншого Патріархатів.

Зі щирою повагою до Вас - Адріан,
Митрополит Московсько – Богородський та Криворізько – Нікопольський

На лист Митрополита Адріана Ректор Ужгородської Богословської Академії архімандрит Віктор (Бедь) надав свою подячну відповідь.

Ваше Високопреосвященство, Високопреосвященнійший Митрополите Адріане !

Щиро дякую Вашому Високопреосвященству за високу оцінку мого скромного інтерв’ю для православних порталів та Інтернет – видавництв.
Наштовхнула на мене та думка, щоб розкрити в інтерв’ю саме цю тему. Мене надихнула правда. Тільки не та правда, яку зараз актуально в суспільстві пропагують: купляти чи продавати, а Правда Божа.
Бо скільки можна чути образи в бік наших братів у Христі. Тим паче, коли в приватних розмовах між своїми ж священиками УПЦ КП, це нормальні, звичайні священнослужителі, просто іншої православної юрисдикції. Хіба було б нам приємно, коли старообрядці, нас, Московський Патріархат, називали б розкольниками, бо з історії саме ми є їх правонаступниками і доволі таки з великим знаком питання про свою власну канонічність, не кажучи взагалі про те, що РПЦ 141 рік не визнавалась жодною з Помісних Православних Церков світу.
Але це все деталі, Високоповажний Владико! Питання зовсім в іншому. Зараз, ми наблизились до Спасительного Великого Посту і мусимо навчитись прощати колишні образи один на одного і просити Всемилостивого Бога аби Він розкрив нам очі на християнську любов, довготерпеливість, милосердя і повагу один до одного.
Хіба ж ці чорні справи йдуть від Господа, які розділяють нас? Ні. Переконано скажемо ми – це справи рук сатани! Так чого ж це ми вислуговуємося перед ним, граючи в таку брудну гру по відношенню не до патріархатів, а по-перше, до свого власного українського народу!
Тому в перший день Великого Посту, дозвольте Високодостойний Владико Адріане подякувати Вам за таку велику увагу до мого недостоїнства і пригадати для всіх нас, православних, початок Великого Канону Андрія Критського, де пишеться: «…С чего я начну оплакивать окаянные дела моей жизни? Какое начало положу я, Христе, нынешнему рыданию?»
Так і наші всі браття – Владики у Христі, повинні розуміти, що наша віра без справ мертва! Казати про Помісну Церкву в Україні і «робити» її в Інтернеті на веб - сайтах чи в газетах своїми гучними балачками, це одне, а на кшталт того, ми повинні своїми діями показати усім справжні діла рук наших!
Ми всі мусимо йти до спасіння шляхом Святого Посту, не боячись людських пересудів, бо людське швидко минає, а Боже, залишається вічно.
Вседостойний Митрополите Адріане ! Нехай Спасительні страждання Сина Божого укріплять Вас у вірі, підтримають в надії, зігріють у любові Божій. Нехай споглядання розп’ятого Бога вселить у Ваше добре серце нелицемірне розчулення, мир і надію на Воскресіння і вічне життя у Небі!

З глибокою шаною до Вас, Владико Адріане – архімандрит Віктор (Бедь),
Ректор Ужгородської української богословської академії