Богородська єпархія УПЦ КП » Новини » Богородської єпархії » Відповідь Митрополита Адріана про спростування Предстоятелем УАПЦ

Відповідь Митрополита Адріана про спростування Предстоятелем УАПЦ

Автор: mitropolit от 18-05-2011, 16:39
18.05.2011-го року

Його Блаженству, Блаженнійшому Мефодію
Митрополиту Київському і всієї України,
Предстоятелю Української Автокефальної Православної Церкви

Копії: Його Святості, Святійшому Філарету
Патріарху Київському і всієї Руси - України;
Постійним і тимчасовим членам Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату.

Ваше Блаженство !

Прийміть мою саму щиру подяку за Вашу пунктуальність і своєчасну відповідь на мій лист, який був направлений на ім’я Президента України В.Ф. Януковича та всім Предстоятелям Українських Православних Церков в Україні і за кордоном.
Ваша відповідь розкрила всю підлість кар’єристів і керівників УПЦ Київського Патріархату, які замість вдячності і братерства, використовують не тільки світські, але й прорадянські методи по відношенню до своїх же собратів, які разом розбудовували й продовжують розбудовувати єдину помісну Українську Православну Церкву з центром у Києві. Але на жаль, вони себе не чіпають і не засуджують свої вчинки.
Коли згадаєш сніданки, обіди, вечері і, навіть засідання Священних Синодів в стінах Київської Патріархії, то в своїй пам’яті пригадуються лише розмови не на богословські чи суто церковні теми, а в першу чергу, плітки і заочне засудження тих архієреїв, священнослужителів, парафіян, а також державних діячів сучасних і минулих, які багато добра зробили не тільки для УПЦ Київського Патріархату, але й для тих, які їх висміюють. І не бояться ці балакуни - плітники диктофонів, яких можуть записати і притягти до відповідальності перед Законом української держави?
Основною улюбленою своєю темою їх розмов, це стосунки людей між собою: хто з них є «бабниками», хто є «гомосексуалістами» та «гермафродитами», а хто п’яницями, гультяями і зрадниками їх інтересів.
Слава Богу, що більше не згадують про спочилого Українського Патріарха Мстислава (Скрипника), який згідно їх давніх висловів був «мавпою в куколі».
Нещодавно було засудження єпископа Варуха з Росії, назвавши його гріхи «варухівськими», тоді як той же самий Варух в стінах Київської Патріархії, під час своїх приїздів з далекого Сибіру був найкращим гостем...
Як можна розуміти їх лицемірство і лукавство? Хіба ж всі ці брудні теми повинні виходити з вуст Предстоятелів, Першосвятителів і святителів Православних Церков?
А можливо вони й не достойні належати до категорій цих посад, звань і титулів?
А якщо вони достойні цього, то з їх вуст повинна литися жива вода, а не мертва і, повинні бути Першоієрархами, а не плітниками першої гільдії, бо перед Богом будемо ми всі відповідати за своє земне життя.
Хіба ж не має інших корисних тем для розмови і спілкування, щоб єпархіальний архієрей, від’їжджаючи з першопрестольного Києва отримав великі знання і підкріплення для свого керівництва в єпархії?
Правда, до захоплення Петро – Павлівського храму Владика Симеон, в цей же день говорив своїм священнослужителям під час освячення прес-центру Дніпропетровської єпархії, що «…тепер ви будете присутніми на «епохальній події», яка відбудеться на території Петро – Павлівського храму». Але все це залишилось в минулому.
Бо Єпископ Симеон є підлеглою людиною і повинен виконувати вказівки зверху, оскільки «…риба гниє з голови».
Ось які події відбуваються в історії УПЦ Київського Патріархату, коли керуючий Криворізькою єпархією та настоятель Петро – Павлівського храму Митрополит Адріан знаходиться на засіданні Священного Синоду УПЦ КП у Києві, 13.05.2011-го року, а в цей же найзручніший час відбулося насильницьке захоплення названого храму на чолі з київським протоієреєм о. Миколою Салабаєм. Але я їм всім прощаю, бо в цьому винна одна людина, від якої йшла вказівка про рейдерське захоплення. Хто є ця людина, мабуть не довго й здогадатися, бо я за неї з 1991-го по 2009-й роки своє життя віддавав, вірячи, що він є символом ідеї і перетворення УПЦ КП і УАПЦ в єдину помісну Українську Православну Церкву. Але глибоко помилився.
Я розумію, що Київській Патріархії необхідно було лишити мене єпархій і парафій в Україні, а тимчасово залишити за мною Богородську єпархію в Росії для того, щоб я не приймав ніякої участі у майбутніх виборах в середовищі УПЦ Київського Патріархату і в загалі, в її житті.
Ваше Блаженство! Отримавши Вашу відповідь на мій лист, я ридав, але не від горя, а від радості, що Ви так швидко відгукнулися на зміст мого листа, який був направлений до Вас і до всіх Предстоятелів Українських Православних Церков та до Президента України В.Ф. Януковича, в якому висловлена була біль моєї душі і серця.
Але, отримуючи десятки і сотні співчувань по телефону та листи по електронній пошті з моральною підтримкою, я хочу сказати, що за все - Слава Богу.
Я вірю, що у Господа ніхто не може бути приниженим, бо блаженні в Нього ті, про яких Він говорив у Своїй 9-й Заповіді Блаженств: «Блаженні ви, коли вас ганьбитимуть і гнатимуть та ширитимуть про вас усяку лиху славу та наклепи ради Мене. Радійте і веселіться, бо велика нагорода вам на небесах».
"Нехай посоромляться, - пише цар Давид у своєму 70-му псалмі, стих, 13, - хай позникають усі, хто ненавидить душу мою, бодай зодяглися в наругу та в сором усі, хто прагне для мене лихого"!

Вашого Блаженства - Адріан,
Митрополит Богородський (Москва, Московська область та регіони РФ)