«    травня 2022    »

Квітня 2020 (2)
Березень 2020 (3)

Богородська єпархія УПЦ КП » Новини » Богородської єпархії » Звернення Митрополита Адріана про прославлення святителя Агапіта (Вишневського), Архиєпископа Катеринославського

Автор: mitropolit от 15-05-2011, 15:29
Звернення Митрополита Адріана про прославлення святителя Агапіта(Вишневського),
Архиєпископа Катеринославського (Січеславського), великого мученика і борця
за від`єднання Української Православної Церкви від Російської (1918-1923 рр).
Вельмишановні брати і сестри у Христі,
дорогі православні дніпропетровці !

вересень 2009-го року

Кожна православна людина має свого Ангела Охоронителя даного їй під час Таїнства Хрещення і Миропомазання.
Але яка радість буває, коли цілі народи мають ще й небесних покровителів, які клопочуться перед Престолом Всевишнього за Всесвіт або за той, чи іншій народ.
Ми, український древній люд, маємо велику честь від Господа, Який до наших предків направив з євангельською проповіддю самого першого свого Апостола Андрія Первозваного у І-му ст. н.е.
Саме він у Києві поставив дерев’яний хрест, як символ майбутнього християнського просвітлення нашого народу після язицької
темряви, що й виконалося в кінці Х-го століття в
988-му році для українців, а пізніше й для росіян і білорусів.
За український народ моляться святі угодники Божі, як засновник Української Православної Церкви - апостол Андрій Первозваний, рівноапостольний Великий князь Київський Володимир і Велика княгиня Київська Ольга, святі мученики Борис, Гліб та Ігор, преподобні отці Києво-Печерські на чолі з Антонієм і Феодосієм, святий святитель Кирило - єпископ Туровський, преподобний Іов Почаївський, святий святитель Петро (Могила) - Митрополит Київський (родом із Молдови), святитель Павло (Конюшкевич) - Митрополит Тобольський (родом із Самбора), святий святитель мученик Арсеній (Мацієвич) - Митрополит Ростовський (родом із Волині) та тисячі інших святих українського походження, які прославились в Україні, в Білорусі і в Росії, тобто в Українській Православній Церкві Київського Патріархату і в Російській Православній Церкві Московського Патріархату та в інших Помісних Православних Церквах.
Але й окрема наша українська Дніпропетровщина має своїх місцевих угодників Божих, як святого праведного Петра Калнишевського (останнього кошового Запорозької Січі), а також святителя-молитовника перед Богом, як наприклад, Агапіта (Вишневського), архієпископа Катеринославського. Про нього ми багато знаємо, а тому віруючі люди, одні замовляють за нього заупокійні служби, а інші звертаються до нього, як до місцевого святого, який після закінчення Духовних учбових закладів та проходження пастирських послухів став єпископом, а з 1918-го року Архиєпископом Катеринославським і Маріупольським.
Агапіт (Вишневський),
Архієпископ Катеринославський (Дніпропетровський)

Всі свої зусилля святитель Агапіт віддавав своєму рідному українському народові, щоб у незалежній Україні з 1917-го по 1920-й роки була утворена Помісна Українська Православна Церква, шляхом від’єднання її від Російської Православної Церкви Московського Патріархату.
Архиєпископ Агапіт належав до юрисдикції Російської Православної Церкви Московського Патріархату, оскільки з 1686-го року вся Українська, тобто древня Руська Православна Церква Київської Митрополії Константинопольського Патріархату була підкорена Московському Кремлеві без згоди Українського народу та Константинопольського Вселенського Патріархату.
Тому святитель Агапіт взяв на себе всю ініціативу за проведення у Києві (1918-го року) Помісного Собору з питанням про від’єднання Української Православної Церкви від Російської Православної Церкви Московського Патріархату.
Але на жаль, в той час білогвардійці господарювали у Києві, а незабаром вся Україна опинилася в руках більшовиків-червоногвардійців, які заарештували всіх членів Помісного Собору та послідовників незалежної Української Православної Церкви.
Багато зла причинив і Митрополит Київський (РПЦ МП) - Антоній Храповицький, будучи агентом Москви, який і сам втік за кордон у 20-ті роки ХХ-го століття до Сербії, ховаючись від переслідування революціонерів, де сформував незалежну від Москви Зарубіжну Російську Православну Церкву, яка пізніше перемістилася до Нью-Йорка (США).
Цілими століттями обидві Російські Православні Церкви проклинали одна одну, особливо Московська, під тиском більшовиків-комуністів. Лише Президент Путін В.В. вирішив помирити Патріарха Московського Алексія 11 з Митрополитом (РПЦЗ) Лазарем, які після зустрічі у Москві прийняли рішення про Євхаристійне єднання.
Наш же Січеславський святитель-мученик Агапіт (Вишневський) був розстріляний чекістами, після тяжких страждань і муків у в’язниці м. Катеринослава.
У зв’язку з цим, Дніпропетровське благочиння Криворізько – Нікопольської єпархії помісної Української Православної Церкви Київського Патріархату просить всіх дніпропетровців-січеславців, вчених істориків, краєзнавців та інших патріотів України надсилати до Єпархіального управління всі відомості про святителя-мученика Агапіта (Вишневського), щоб аргументовано подати ці документи до Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату на чолі зі Святійшим Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом для прийняття рішення про канонізацію святого імені Святителя Агапіта (Вишневського), як місцевого святого Січеславського краю.

Адріан - Митрополит Богородський